Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért van olyan furcsa dolog...

Miért van olyan furcsa dolog a víz tetején? (terráriumban)

Figyelt kérdés

képet nem tudok mutatni, mert semmi sem látszik rajta de megpróbálom elmagyarázni. a teknősömet minden nap etetem és 1-2 nap után valami furcsa fehér 'hártya' nől a víz tetejére. olyan mint a békanyál csak ez fehér. lehet hogy a szárított halból jön ki valami?

légyszi válaszoljatok mert nem szeretném naponta tisztítani a terráriumot!:)


2012. ápr. 16. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi az,de etesd ki a tekit egy külön tálban. Abból után kiöntöd azt a kis vizet és az akvárium tiszta marad Meg gondolom a szűrő is tisztítja folyamatosan,azt mosd ki rendszeresen.

És +egy tanács:ha lehet szárított helyett fagyasztott halat adj neki.

2012. ápr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 csibexke ***** válasza:

én élöhalla etetem öket. illetve már nem él de nyers hal. nálunk a viz felszine zsircseppek vannak... mégpedig valoszinuleg a hal zsiradékát kakilják ki...


nem aksiba esznek

2012. ápr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 matuka10 válasza:

Az enyémnek is volt ien azt monták hogy vedlik szerintem ez a hejzet

menny idős a teki ?

2012. ápr. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

hát nem hiszem hogy vedlik mert 2 hete kaptam kb. 1-2 hónapos lehet :)


mindig külön 'szigetre' rakom ki etetni , de ott meg sem mozdul :(

most értem haza és már megint tisztára olyan a víz teteje pedig tegnap pucoltam ki :(

2012. ápr. 17. 13:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Szigetre rakod ki enni-de a szárazföldön a viziteknősök nem esznek,csak ha vízben vannak.
2012. ápr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát igen oda rakom és úgy megy bele a vízbe , de már eszik a szigetnél is :)
2012. ápr. 18. 17:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Istenem...

A legvalószínűbb ok a "vedlés". De nem jutott eszedbe használatba venni egy kis szűrőt? Akkor nem kell az akváriumot minden nap takarítani emiatt.

Amúgy le lehetett volna tesztelni a szárított halas elméletet. Beletenni vízbe (ha az akváriumba teszel speciális anyagokat, akkor ebbe is legyen) kicsit szétszedni, mintha a teknős rágta volna meg és megnézni, mi történik...

Egyébként pedig nem szabad kiszedegetni a teknőst, mert ő olyankor megijed, nyugodtan lehet az élőhelyén etetni.

2012. szept. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!