Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Zöld fűsikló kezdőnek?

Zöld fűsikló kezdőnek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék már régóta kígyót/siklót, csak az a baj, hogy egereket, patkányokat esznek. Most olvastam kb. egy hete a ZÖLD FŰSIKLÓRÓL és nagyon megtetszett mivel rovarokkal táplálkozik. Olvastam, hogy nem való nagyon kezdőknek... de miért?
2012. máj. 1. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
asszem mert mindennap etetni kell
2012. máj. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hát lehet, hogy tévedtem, olvasd el, én most nem olvastam el, csak az elejét

[link]


De ha rákeresel több helyen csak kiderül, hogy mért nehéz tartani.

2012. máj. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
egy kockás piton-t könyebb tartani,mint egy fűsiklót!!!
2012. máj. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:

Szerintem érdemesebb lenne az amerikai vízisikló fajoknak utánajárnod, azokat lehet fagyasztott hallal is etetni, és kezdők is könnyen boldogulnak velük. Van egy hazai tenyésztő aki minden börzén ott van.


[link]

2012. máj. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
oké köszönöm
2012. máj. 2. 15:01
 6/9 A kérdező kommentje:
a baj a floridaival, hogy azt végképp nem lehet kézbe venni:(
2012. máj. 2. 15:06
 7/9 Platypus ***** válasza:
Ha nem félsz tőle akkor egyáltalán nem vészes. Nekem ugyan nincs kígyóm, de volt már a kezemben ilyen floridai sikló, és nem nyelt le keresztbe. Harapott már meg párszor sikló, pl. útról mentettem meg hasonló alkalmakkor. Nem mondom hogy jó érzés, de tulajdonképpen alig fáj más állatokhoz képest(mondjuk jó alaposan le kell fertőtleníteni). A tesóm macskája pl. fájdalmasabb. És nem is mindegyik példány agresszív. Szerintem ha fiatalként veszed, vagy direkt nem kapkodós példányt keresel, akkor kezelhető siklód is lehet.
2012. máj. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elég kényes, sok törődést igényel. Különösen oda kell figyelni az etetésére, a páratartalomra, a hőmérsékletre. Más kígyófajjal jobban jársz kezdésnek, ami kevésbé érzékeny.
2012. máj. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Minseo1998 ***** válasza:

Tudom,ősrégi a kérdés de hátha valakinek segít. A zöld fűsikló semmiképp nem kezdőnek való kígyó.

Nagyrészük vadon befogott, de ha valaki nagyon keres az találhat tenyésztett példányt is. Ez már csak azért is rossz, mert szerencsétlen állatot kiragadják a környezetéből és bezsúfolják egy terráriumba, másrészt pedig fogságban (főleg egy kezdőnél) nem fog enni az állat, valószínűleg hamar elpusztulna. Sok berendezés kell neki, zöld, amiben jól el tud bújni, ez az árakon és az esetleges élő növények gondozásán kívül nem is nagy probléma, de sok hely is kell neki, mert nagyon mozgékony állat. Emiatt kézbe sem igazán vehető, mert gyors viszont nagyon vékony és törékeny, ráadásul nagyon félénk kígyó. Ha ez még nem lenne elég indok, mivel rovarokkal kell etetni, ezért azt is kell tartanod otthon (például egy csótány kolóniát), ezekre vitaminokat szórni, stb, mert (tudomásom szerint) rovarokat nem igazán lehet kapni fagyasztva vagy hasonló, esetleg szárítva, de azt meg nem biztos, hogy megeszi, míg egy átlag kígyónál csak kiveszed az egereta a fagyasztóból és felmelegíted. Alapból macerás az etetése, ráadásul naponta, kétnaponta kell etetni, míg más kígyót hetente esetleg kéthetente.


Ha esetleg valaki mindenképpen olyan kígyót szeretne tartani ami nem egereket eszik, akkor jó választás lehet vízisikló (ezeknek kishalakat kell csak berakni a vízbe) esetleg egy elég érdekes faj, az afrikai tojásevő kígyó,ami tojásokat eszik, nincs foga, és lenyelés után töri fel a tojást, aztán felöklendezi a héját.

2019. júl. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!