Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A tarajosteknőst ajánljátok...

Csizmi kérdése:

A tarajosteknőst ajánljátok kezdőnek?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam nem nehéz gondozni.

Mindent meg akarok tudni róla:

-milyen terrárim kell neki(ha egyáltalán terrárium kell neki),

-milyen étel kell neki,

-milye világítás kell

stb.

köszi a válaszokat.



2011. nov. 7. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:

gugli a barátod

például:

[link]

2011. nov. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de olyantól kérném a választ akinek van/volt tarajosteknőse.(vagy valamilyen más tekije)
2011. nov. 7. 15:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem vörösfülűm van, a tarajosokhoz nem értek, de szerintem ilyen téren nincs nagy különbség.

(Valaki javítson ki nyugodtan, ha tévedek!)


A vörösfülűek nagyon szeretnek "napozni" egy kövön, főleg, ha van melegítő lámpájuk. (De, ha nincs, akkor is.)

Úszni is imádnak, és nem kell megijedni, ha egész éjszaka a víz alatt vannak, nem fulladnak meg. :)

Tehát a legjobb olyan terrárium, amiben van elég víz, hogy tudjanak rendesen úszni, és van lehetőségük kimászni is a szárazra.

Etetni csak vízben lehet őket, de ha azt szeretnéd, hogy ne koszosodjon olyan gyorsan a víz, megpróbálhatod őket külön tálban etetni. (Más kérdés, hogy az enyémek ezen teljesen felháborodtak. :D)

A hőmérsékletnek nem nagyon kell eltérnie a szobahőmérséklettől. Mivel hüllők, ezért alkalmazkodnak a környezet hőjéhez, ha viszont nagy a különbség a víz és a levegő között, akkor könnyen megfáznak. (Szerencsére viszont könnyen is gyógyulnak, úgyhogy annyira nem kell kétségbe esni, de persze állatorvoshoz jó elvinni őket ilyen esetben.)


Amúgy elég szívós kis állatok szerencsére. Az enyémek imádnak a szobámban sétálni, akár egész nap is kinn lennének. A közhiedelemmel ellentétben nem kell őket fél óránként visszadobálni a vízbe, nem száraznak ki pár óra alatt. (Önszántukból is képesek egy napot szárazon tölteni.)


Mikor kicsik, naponta kell őket etetni, aztán később két-háromnaponta is elég, sőt, van, aki csak hetente ad nekik. Ezt az enyémekkel persze nem lehet megtenni :P, de elvileg így kéne. Amúgy kedvencük a hal (én szárítottat szoktam nekik venni, az nem büdös, és nagyon finom lehet, mert megvesznek érte), marhaszívet (szárítottan árulják ezt is, nem olyan undorító, mint amilyennek hangzik :P), rákokat, "teknősműzlit", és persze zöldségeket, húsokat is. Ha lecsapsz egy legyet nekik, annak is örülni fognak. :D


A terráriumhoz világítás nem létszükség, de szeretik, ha van.

Növényt nem érdemes beletenni, mert rövid időn belül elfogy. :D


Ez mind a vörösfülűimre vonatkozik, szóval bocsánat, ha valami a tarajosteknősre ebből nem igaz!

Remélem, azért tudtam kicsit segíteni. :)

2011. nov. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 dirtboy ***** válasza:

nekem van egy tarajos,nincs vele semmi extra de az enyém pont olyan búvalbaszott egy jószág.

ezt úgy értem hogy nem valami aktív főleg a hieroglifás sárga fülűmhez képest,lassan is nő,nem is nagyon akar előttem enni és csak fehér halat vagy nyers húst eszik de a nyers húst csak titokban eszi mert még sosem láttam azt enni.

egyébként mehet kezdőnek is mert mondom nem igényel semmi különleges bánásmódot.

2011. nov. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyonszépen köszönöm a válaszokat.
2011. nov. 7. 15:49
 6/9 anonim ***** válasza:
A vörösfülűeknél az aktívság a víz hőmérsékletétől függ. :D Most, hogy hűvösebb van, állandóan csak aludnának, főleg az egyikük. Mikor kinn sétálnak, felmászik az ölembe (ezt amúgy mindegyik csinálja, ez idáig természetes), benyomakodja magát a ruhámba, és elalszik.
2011. nov. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az etetésről még annyit, hogy a tápok, száraz hal, stb. nem tartalmaznak elég tápanyagot a teknősöknek. A fagyasztott hal a legjobb, zöldségekkel, ezt kell kiegészíteni tápokkal.

Érdemes még egy szűrőt betenni, hogy ne kelljen olyan gyakran cserélni a vizet, így kb 2-3 hetente kell csak.

Legjobb ha két teknőst tartasz, mert tök cukik együtt, szeretik egymást tök társasági életet élnek /legalábbis az én sárgafülűim :)/. Kettőnek kell egy 100*40*40-es terrárium, amit a páncélhosszuk*1,5= magasságig kell feltölteni vízzel.

Érdemes elolvasgatnod a különböző honlapokat a témában, a teknősfórumot, illetve a könyvtárból vegyél ki egy-két tekis könyvet esti olvasmánynak :)

A világítás meg jó, hogyha ilyen spéci hüllős, amit kisállatkereskedésben lehet kapni, egész nap menjen, de tulajdnoképpen jó nekik a sima energiatakarékos izzó is, ha elég hőt csinál :)

2011. nov. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi.
2011. nov. 7. 17:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Valóban társas lények, és szeretnek együtt lenni, de sajnos az enyémek egy ideje csak sétakor vagy a kerti tóban (nyári "nyaralóhelyük") akarnak együtt lenni, itt benn állandóan verekedtek - csúnya, komoly sérüléseket okozva ezzel egymásnak. Kénytelen voltam különszedni őket.

Szóval több tekinél kisebb-nagyobb vitákra is fel kell készülni. :(

De természetesen alapból szeretnek többen lenni, egymás hátára mászni, stb. Valószínűleg az enyémeknek az a bajuk, hogy már túl nagyok, és zavarják egymást.

2011. nov. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!