Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért szakadt el az izzószál?

Miért szakadt el az izzószál?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy terráriumi sunlight izzót. Azt olvastam itt, bármilyen lámpába bele lehet tenni. Hirtelen nem tudtam mit kitalálni, az asztali lámpába belecsavartam. Alig egy óra múlva elpattant az izzószál, amikor pedig kicsavartam, furcsa égett szagot éreztem. Tényleg speciális lámpát kell venni?

2012. máj. 7. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha egy kerámia foglalatba rakod, az nem túl speciális, kb 500 Ft-ért lehet kapni minden villanyszerelési boltban és az jó hozzá, mert nem tud szétégni hiába forró az izzód.


A speciális hüllős lámpa foglalat, amit árulnak 9ezerért a westendben pl, az is kerámiafoglalat, csak egy fekete fémbúra van még rajta.


Meg hát az izzók közt is előfordulhat olyan ami gyári hibás. Pl vettem már olyat, hogy egy izzó 4 napig égett, egy másik izzó ugyanabban a foglalatban pedig másfél évig.

Na de ez nem bakelit foglalat ez kerámia. Kerámia az biztos hogy jó.

2012. máj. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyébként a terrárumi izzók sem egyformák.


pl egy Repti glo 15 Wattos izzót bele lehet tenni bármilyen bakelit foglalatba, az nem égeti szét, mert nem olyan tűz forró, bár megfogni azt sem tudod kézzel,

de egy sumglo 50 Wattos izzó az már tuti hogy sokkal forróbb, azért ahhoz már illik egy kerámia foglalatot venni.

2012. máj. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, ma meg fogom ejteni a kerámiafoglalat vásárlást. Egyébként pont egy sunglo 50-es volt, úgyhogy gratulálok magamnak és remélem, hogy a kígyó kibírja addig.
2012. máj. 8. 05:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!