Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szakadt már el valakinek...

Szakadt már el valakinek Flexi póráz séta közben?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy hiába van ráírva,hogy 35 kg-ig, az én kutyám csak 24 kg, viszont egy nagyon erős és vehemens terrier és félek, hogy egy erősebb rándításnál egy idő után elszakad a póráz...


Mondjuk csak az esti sétákhoz kellene, mert sötétben hajlamosabb az ürülékevésre a drága, nappal nagyon szépen jön a sima pórázon is.


2011. nov. 24. 00:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem, mivel nem használok flexit. A fix póráz viszont már szakadt el. Vagyis kikopot a karabiner forgója és egyszerűen szétesett. Amúgy megoldás lehet, ha flexin nem rángatod. A legjobb, ha szépen fokozatosan teljesen leszoksz a rángatásról. Azt meg végképp nem értem, hogy egy sokméteres flexi hogyan akadályozza meg a kutyát az ürülék evésben?
2011. nov. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem konkrétan elszakadt, csak valahogy szétesett az egész póráz. :D Azóta fixet használok, láncot, hogy ne rágja el a kutyám, ha kikötöm vhova. De volt már, hogy véletlenül odacsaptam vminek a végét (véletlenül), és eltört a karabiner része.
2011. nov. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Én se értem, hogy akadályozza meg az ürülékevésben a flexi... :D

2011. nov. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

nem, elszakadni nem tud szerintem, maximum ha rágja a kutya, na de azt nem szabad hagyni ;) Viszont beakadni/kiakadni tud, vagyis nem húzza vissza a rugó a zsinórt, és akkor nem tudod visszahúzni. Szóval arra vigyázni kell.

Viszont ami nekünk tört már el, az a nyakörv műanyag csatja! És emiatt ugye a póráz is lejött a kutyáról. Így azóta csak fém csatos nyakörvet veszek.

2011. nov. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, szakadt már el. Zsinóros volt a flexi, fent akadt egy bokorban, és csak annyit éreztem, hogy hirtelen visszahúzódik az egész zsinór, eltűnik a vége is, a kutyám meg szabadon van. Utána vettem egy szalagosat, az sokkal jobb, bár nem nagyon használok flexit, csak ha nagyon muszáj.
2011. nov. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Akiteki ***** válasza:
Nekem 3 is eltörött, egy meg elszakadt. Amelyik meg nem szakadt el, attól meg én estem óriásit. Kidobtam mindet és inkább beiratkoztunk egy kutyaiskolába.
2011. nov. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Pont tegnap szakadt el a parkban az egyik kutyasétáltatónak, zsinóros flexi volt. Ezzel az volt a gáz, hogy össze tudta csomózni, csak az már nem tudott visszahúzódni. Én semmiképp nem ajánlok semmilyen körülmények közé flexit, mert balesetveszélyes. A terrier ha meglát egy macskát az út másik oldalán pillanatok alatt az úttesten terem és már el is ütötték, ilyen konkrét esetről is hallottam már a környéken.
2011. nov. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1, a flexit is tudni kell használni

2, ez pont olyan, mint minden más termék: van belőle gagyi és van belőle márkás. a márkás vélhetően kevésbé szakad el, főleg, ha betartják a csomagolásra írt súlyhatárokat.

Én 4 éve sétáltatok 2 kutyát flexi pórázzal, és semmi baj nincs vele. Egyszer ment tönkre, amikor a pórázt leraktam a homokba és a homok belekerült, utána akadozott és újat kellett venni. Lehet azt írni, hogy a nevelési elveitekkel nem egyezik a flexi póráz (az enyémmel meg az nem, hogy olyan helyen engedjem teljesen szabadon a kutyát, ahol azt tiltja a helyi rendelet) - viszont ettől magát a pórázt szerintem teljesen hülyeség leszólni.

A szalagos tényleg jobb, mint a zsinóros, de nagyon hülyének kell lenni ahhoz, hogy balesetet okozzunk vele. És a sima póráz is ugyanúgy véletlenül elszakadhat vagy kiejtheti az ember a kezéből, szerintem egyáltalán nem nagyobb a rizikó a flexinél. Az a gazda hülyesége, ha úgy használja, hogy a kutya állandóan 5 méterre tőle mászkál az út túloldalán. Ha olyan a forgalmi helyzet, a flexit is lehet egy méteresre vagy rövidebbre is állítani, és akkor kész van a fix póráz, pl a zsúfolt belvárosi sétához.

2011. nov. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Akiteki ***** válasza:

Tudni kell használni. Na erről Jeff Dunham jutott eszembe:))

A legjobb a flexiben, mikor kiengeded és elfogy. A kutya felrepül a levegőbe, a gazdinak meg kirántja a karját.

Nekem konkrétan pont akkor fogyott el, mikor a kutyámat engedtem, hogy berohanjon a futtató kapuján a barátnője után én meg a járdaszegélyhez értem. Volt nálam elég papírzsepi, hogy letöröljem a térdemről a vért.

2011. nov. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Eddig is voltak kétségeim, de most teljesen lebeszéltetek a flexiről.

Amúgy is staffordunk van és bár engedelmes és nem rángat, inkább nem kockáztatok, a sima kiképzőpóráz eddig is bevált nálunk, na meg mi javarészt szabadon futtatjuk ( máshogy le sem fáradna).

Valami mást kell kitalálnom az ürülékevéses problémára...

2011. nov. 25. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!