Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak a szakadt...

Mit csináljak a szakadt úszójukkal? S:

Figyelt kérdés
Darabok kezdenek hiányozni a halaim farokúszójából. Jelenleg darakór miatt állnak kezelés alatt, azóta szakadozott szét az úszójuk, amióta ez a betegség megjelent. :S Mit csináljak így? Más szert nem keverhetek a vízbe most.
2011. ápr. 27. 21:11
 1/7 gfero ***** válasza:
hát akkor uszonyrothadása is van sajnos de szerencséd van ha parakillt használsz mert a parakill és aquafurán együttes használata jó arra is
2011. ápr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát sajnos nem parakill, hanem costapur, ezért aggódok, hogy ezután megint kezdődjön újabb kezelés, megint éhezés meg a többi. :(
2011. ápr. 27. 21:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha megfelelőek a tartási körülmények és előírás szerint kezelsz costapurral, akkor valószínüleg az úszórothadás is meg fog szűnni.


Szerintem csináld végig a kezelést, majd kezdd etetni a halakat nyers kajákkal, esetleg zöldségekkel változatosan. Ha egy hét múlva még mindig megvannak a tünetek, akkor jöhet egy parakill+aquafuranos kezelés.


Sajnos ha egy betegség megjelenik, követi a többi, nem tehetsz mást, minthogy kezeled őket előírás szerint. Én 4 aranyhallal szenvedtem kb. másfél-2 hónapig, 1 élte túl. Aztán kapott 3 új társat, azóta is boldogan éli életét, tehát megérte szenvedni a veszteségek ellenére is. Ez sajnos ilyen.

2011. ápr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megteszek mindent, amit tudok, gondoltam, hogy úgysem kerülhetem el örökre a betegségeket (ez az első). A kezelést betartom pontosan, remélem ez is hat azért. Nyers kaja alatt mit értesz? Fagyasztott megfelelő? Abból van sok fajta (cyclops, artemia, vörös-fehér szúnyoglárva, daphnia....) Vagy adjak nyers húst, májat is? Zöldség van itthon már csak a harcsák miatt is. :)
2011. ápr. 27. 21:59
 5/7 anonim ***** válasza:

A fagyasztott kajákra gondoltam, amit írtál, nem a nyers húsra. Zöldségek közül a spenót és csalán megforrázva és ledarálva, fokhagymával keverve egy nagyon szuper gyomorkímélő vitaminbomba, a legtöbb hal imádja. A harcsáknak mondjuk zselatinnal kell összedolgozni, hogy ne essen szét, de megéri.


Remélem meggyógyulnak a halaid, látszik, hogy nagyon szereted őket és mindent megteszel. Ha van még valami, segítek szívesen itt és privátban is, írj nyugodtan. Meg majd jelezz, hogy mi lett velük.

2011. ápr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Murr! Írok privátot, lenne pár kérdésem a recepttel kapcsolatban is. :)
2011. ápr. 27. 22:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan.
2011. ápr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!