Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom füle mögött volt...

A kutyusom füle mögött volt egy kullancs . Ki is vettem ( úgy hogy nem szakadt bele ) és most a kullancs helyén van egy dudor . Mi az a dudor és normális hogy ott van?

Figyelt kérdés
És még egy annyit hogy kullancs után kell vinni oltatni vagy valami a kutyust ? A kutya többgenerációs keverék .
2012. máj. 1. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kellene dudornak lennie a helyén.
2012. máj. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
A kullancs nyálától lehet kisebb irritáció. Ez a dudor. Majd elmúlik. Betadin és annyi. Ha megszívta magát a kullancs jobban figyelj a kutyára és bármilyen kedélyállapot változáskor orvos.
2012. máj. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Normális a dudor. Pár nap alatt el fog tűnni.

Figyeld a kutyust, ha levert, nem eszik, akkor irány a doki.

2012. máj. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A dudor normális, azt viszont jobb ha tudod, hogy egyáltalán nem számít, hol lesz a kullancs feje kiszedés után. A kiszedés folyamata a lényeg, hogy egy gyors mozdulattal történjen, mert ha nyomkodod, buzerálod, és szenved a kullancs, meg eléred, hogy magától kimásszon, akkor beleköpködi az esetlegesen fertőző nyálát a kutyába, és beteg lehet.
2012. máj. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
A kullancs utáni dudor normális, csak attól függ mekkora. Ha messziről is nagyon látszik akkor kenj rá szerintem betadint, ha nem akkor hagyd békén és pár nap múlva lemegy. Nem, nem kell elvinni oltatni, ne félj a kutyákban a kullancs normális. Szerintem vakargasd át minden nap kb. kétszer (a biztonság kedvvért.) hogy megtaláld a kullancsokat. Mert biztos van benne több is. A kutyáknak korántsem olyan káros a kullancs mint az embereknek.
2012. máj. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Időpont ma 11:56

Ezt most komolyan gondolod? Hogy nem káros a kutyákra? Garantálom, Babéziás eset százszor több van, mint embernél a fertőzés. Évente rengeteg kutya el is pusztul a babézia miatt. Az összegről meg ne is beszéljünk, amit egy kezelés után az állatorvosnál hagy a gazda.

2012. máj. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!