Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szakállas agáma vedlésével...

Szakállas agáma vedlésével kapcsolatban írnátok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Az enyém 3,5 hónapos, mennyi időközönként vedlik?És van előjele a vedlésének?akkor nyugton kell hagyni?bocs a sok kérdésért, de ezekre nem találtam választ.
2012. jún. 4. 00:58
 1/2 anonim ***** válasza:
kb havonta 2 havonta vedlenek. előrejelzés nincs, csak látod hogy vedlik. és igen akkor ne nagyon fogdosd és kell neki a meleg, párás, bár a pára nem olyan fontos inkább a meleg levegő
2012. aug. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Gyime válasza:

a ne nagyon fogdosd résszel nem értek egyet..

ugyanis én segíteni szoktam neki hogy megszabaduljon a bőrétől.

hagyja,engedi hogy szedegesd róla de vannak olyan pontok ahol nem tudod lehúzni ha kis ellenállást is érzel hagyd abba majd másnap megint megpróbálhatod..sokat segítesz neki ezzel mert eléggé dühös szokott lenni mikor össze vissza lógnak a cafatok..

ami még nagyon fontos hogy a szakállas agámának az orra belül is vedlik..

ha figyelmesen megnézed az állat orrát a lyuk körül látsz egy kör alakú "peremet" ha tudod csipesszel de nagyon óvatosan nehogy meg sértsd vele,fog meg a kis bőr kör ívet és akkor látni fogod..olyan mintha kis fikuszt húznál ki de valójában az is a bőre..fontos hogy csak abban az esetben csipeszelj ha már látod a tiszta fogást rajta.

ha nem segítesz neki lehet hogy eldugul az orra.

2013. júl. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!