Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szerintetek mi a baja a...

Szerintetek mi a baja a teknősömnek? nem eszik, nem kakil, nem fordul meg ha a páncéljára fordítom. Lent több minden

Figyelt kérdés

már jó pár napja nem evett a teknősöm, csak tegnap pár falat parizert. másfél hete nincs ürülék a terráriumában. kb. ugyanennyi ideje csukva van a szeme a vízben. tegnap délután desztillált vizet raktam a terráriumba, akkor kinyitotta a szemét de ma reggel már csukva volt neki. kivettem hogy had mászkáljon a padlón amíg cserélem a vizét, gondoltam megnézem hogy nem-e beteg (a hátára fordítottam) és egyáltalán nem akart megfordulni, olyan volt mint aki meghalt. 4 hónap körüli sárgafülű ékszerteknős. szerintetek van esélye az életben maradásra?

mi lehet a baja?


2012. jún. 10. 05:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem hívod fel az egyik állatorvost legalább? Hátha megtudnál valamit, igaz...
2012. jún. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt az én térképteknősömmel. Neki egy ritka idegrendszer problémája volt, úgy nézett ki,mintha végkimerülésben szenvedne. Ugyanez,amit írtál, nem evett, nem mozgott, csukva voltak a szemei,nem ürített. Ezt leginkább egy baktérium okozza,ami a vízben van. 5 hónap bénaság után pusztult el, ezalatt egy milit sem nőt és egy grammot sem hízott.

Sűrűn cseréld a vizet,legalább 3 naponta. A terrárium fölé szereld be azt a piros halogén izzót, amivel az arcodat lámpázod ha megvagy fázva. Ha van teraszod,akkor az lenne a legtutibb, oda kirakni, ha süt nap, mert sok D-vitaminra van szüksége. Emellett adj neki apróra vágott paradicsomot, salátát, vagy egyéb komposztott, mellette meg mindent megeszik,amit a ház körül és/vagy házon belül találsz (giliszta, tücsök, pók, légy) Ezzel a fehérje is le van tudva.

2012. jún. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szegény, részvétem. És koszi a valaszt
2012. jún. 10. 15:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz. és ne parizert adj neki,mert ilyen kezelt kajákat nem lehet nekik adni!!!!
2012. jún. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Parizerrel egyáltalán nem szabad etetni! Lehet hogy az ismerősök meg mindenki helyesli és minden jót mondanak róla, de hosszú távon ártalmas! A való életben sem parizerrel táplálkozik, hanem amit a vízben talál (halak, rákok, idősebb korban pedig néhány hínárfajjal és egyéb növényekkel) és desztilált vízben sem szabad tartani, mert nem jó neki! A fiatal ékszerteknősök halat hallal esznek! Emelett adhatsz neki rákot, csigát stb. A fagyasztott kishal a legjobb mert megvan benne minden. Kisdarabokra felvágod és adhatod neki.

A vízről meg annyit hogy lehet kapni ilyen kis flakonokban lötyit ami megköti a klórt és az egyéb anyagokat a csapvízből. Abból öntesz egy keveset a csere után a vizébe, megkavarod majd egy pár perc után mehet vissza.

Ha feljavítod a tartási körülményeit és az esetleges betegsége sem vészes, egy kis időn belül meggyógyul, de mindenképpen VIDD EL ÁLLATORVOSHOZ!

2012. jún. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van itthon szárított ràk és kétféle táp de egyikből sem eszik . holnap megyek a városba és mindent megveszek. koszi a valaszokat
2012. jún. 10. 18:34
 7/7 anonim válasza:
100%
ne tápot, hanem HALAT HALLAL
2012. jún. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!