Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A ti teknősötökkel is volt...

A ti teknősötökkel is volt olyan hogy több napig nem evett? Az enyém hétfőn evett utoljára. Ez baj, vagy normális?

Figyelt kérdés
2012. jún. 15. 19:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Volt, igen.

Télen volt olyan, hogy két hónapig alig evett.

Nem lesz semmi baja, nyugi, két hétig is simán ki kell bírniuk!

Azt figyeld, más szempontból nem látod-e betegnek? Nem letört, nincs megdagadva a szeme, nem bújt a páncéljába, úszkál rendesen?

Ha más gond nincs, akkor valószínűleg csak tele van, nem kell aggódni! :)

2012. jún. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Elsőnél a tökéletes válasz!
2012. jún. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Köszönöm. :)

4 teknőssel, és 16 teknőstartós évvel a hátam mögött van tapasztalatom, mert ezekkel aztán már minden történt, amit el lehet képzelni. :) (lépcsőn leesés, egymás megharapása, begyulladt szem... Pedig esküszöm, vigyázok rájuk nagyon!)

2012. jún. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!akkor ha lesz mèg teknősös kérdésem, ìrok :))
2012. jún. 15. 21:39
 5/16 anonim ***** válasza:

Először is milyen teknős?

Mert ha ékszer, az alapból pár naponta eszik. Heti 3-2-1 alkalommal, méretétől (korától ) függően. Minél idősebb, annál ritkábban, de nagyobb adagokat. Kb 15 cm fölött rá lehet állni a heti 2 kajázásra, és ez megmaradhat sokáig.

De ősztől tavaszig általában akkor is kevesebbet esznek, ha nincsenek teleltetve, és ugyanúgy vannak tartva, mint nyáron.

2012. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
sárgafülű ékszerteknős, de még csak pár hónapos
2012. jún. 16. 07:08
 7/16 nusz ***** válasza:
nekem pézsmateknősöm van és már vagy 2 hónapja alig akar enni de 2 hete semmit nem evett amit eléraktam. vettem növényt pár napja azt már láttam hogy ette, más baja nincs, élénk mint eddig és úszkál sokat, akkor ne vigyem állatorvoshoz? mert már azon gondolkodtam ...
2012. jún. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én már évek óta tartok teknősöket. Soha az életben semmi bajuk nem volt. Folyamatosan éhesek. Betegségnek nyoma nem volt rajtuk. Egyszer torkonharapta az egyik a másikat, mert félreharapott, de annak se látszott meg a nyoma.
2012. jún. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A pézsmatekit én szerintem elvinném a biztonság kedvéért a dokihoz, mert két hónap elég sok...

Télen szokott ilyen lenni, nyáron nem annyira.


99% amúgy, hogy semmi baja, de azért jó megbizonyosodni róla. :)

2012. jún. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 nusz ***** válasza:
köszi én is így vagyok vele, amúgy költöztünk 350km re lehet amiatt van?!
2012. jún. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!