Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » SOS! Van egy gyíkunk a függöny...

SOS! Van egy gyíkunk a függönyön, mit csináljunk vele és hogy?

Figyelt kérdés

Szóval van egy üvegezett folyosónk, és most vettük észre, hogy az egyik függönyön lóg egy gyík fejjel lefelé. Farka már nincs, valószínűleg a macskánk tett róla...

Viszont hogy oda fel hogy került, az rejtély...

Irtózunk tőle, hogyan szedjük le?

Azt se tudjuk, él-e, megpiszkálni nem merjük, mert ha él, akkor elszalad... :S


2012. jún. 16. 19:54
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Hazaért a szomszéd egy órán belül, meg lettünk mentve! :)

Az ecetszagos megoldás nagyon jó lett volna, ha hamarabb olvasom :)

A porszívós megoldás meg lehet, hogy kegyetlen, de ha meg nem tudtuk volna elkapni, és valamerre elkószál a házban, és éjszaka rám mászik... Hiába nem harap, olyan szinten irtózok tőlük, hogy még így is szerintem egy enyhe sokkot kaptam ha meg hozzám ér, én biztos elájulok... Persze nem volt szándékomban megölni, ha nem muszáj, csak az volt a lényeg, hogy tűnjön a házból, mindegy, hogyan :$

Megtörtént, haja szála sem görbült, elvitték a kert másik végébe - habár tegnap már megint itt futkosott a járdán, szerintem direkt csinálja :D Csak a macska meg ne fogja megint, mert 1000%, hogy szombat este is az hozta be, magától nem tudott volna bejönni :/

2012. jún. 18. 11:53
 12/18 anonim ***** válasza:
Szégyelld magad, hogy inkább felporszívózod, nehogy "véletlenül éjszaka rád másszon". Ami amúgy hatalmas nagy hülyeség, és ha úgy lenne, akkor sem halnál bele. De jó, legyen. Rettegj egy ártatlan kis gyíktól. De ne öld meg ezért.
2012. jún. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem öltem meg, és nem szégyellem magam! Igenis, félek tőle, hiába tudom, hogy ártatlan, meg nem bánt. Nyilván neked f*ngod nincs róla, milyen az a pánikroham - örülj neki...
2012. jún. 18. 16:17
 14/18 anonim ***** válasza:

Jól van, na. Sajnos nincs szerencsém, nagyon jól tudom, milyen az a pánikroham. Tudom, hogy irreális hülyeségektől fél ilyenkor az ember, hiába tudja az eszével, hogy nem kellene. Úgyhogy tudom mire gondolsz. Ne haragudj az előző, kicsit durva hozzászólásomért.


Persze azon nem változtat, hogy ha már tudod, inkább ne öld meg szegényt, vagy ha már megölöd, akkor lehetőleg gyorsan (a porszívó nem ilyen). Szerintem próbálj meg elkezdeni megbirkózni ezzel a fóbiáddal, könnyebb lesz utána. Tudom, könnyű ezt mondani, de én már átmentem ezen és sikerült is leküzdenem a dolgot. De nem volt kellemes időszak.


Kezdd azzal, hogy ezt megnézed. :) :

[link]

Nem aranyos? Csak alszik. nem úgy néz ki, mint aki mindjárt támadni készül...

[link]

És ő? Látod, ahogy mosolyog? :) Engem kicsit a sárkányokra emlékeztetnek, olyan szép kis fejük van. Mi rosszat tudna csinálni egy ilyen bájos és törékeny lény?

2012. jún. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon cuki - képen. Amíg nem kell hozzá nyúlni.

A tapintásával van bajom, mert egyébként nem ronda.

Ellenben a békával - azt még képeken se szívesen nézegetem...

2012. jún. 18. 17:59
 16/18 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez érthető. :) Azzal meg igazán nem lehet mit csinálni, ha valamitől undorodik az ember. Talán még az lehet benne rossz, hogy fürge, ezért ha kézbe fogod akkor kapálódzik. Ezért talán a markomban én sem szívesen tartanám. De attól ne félj, hogy rád mászik, mert a gyík ugyanannyira fél és irtózik tőled, mint te tőle. Esze ágában sincs felmászni egy emberre, a legtöbb ilyen állat utálja a csupasz, meleg emberi bőrt. Valószínűleg bemászna egy repedésbe, aztán sose látnád többet. Egyébként meg nem olyan vészes, ha mégis felszaladna rajtad – rosszabbnak hangzik, mint valójában.


Én például a darázstól irtózom. Bár az szúr is, de az az érdekes, hogy nem a fájdalomtól félek. Hanem magától a darázstól. Életem legrosszabb emléke, hogy egyszer rám szállt, és elkezdett MÁSZNI rajtam, befelé a ruhám ujjába. :S Minden másodperc egy órának tűnt, ahogy lassan visszamászott és elrepült (szerencsére). Úgyhogy megértelek. Az irtózás az irtózás, nincs mit tenni. :D

2012. jún. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Kedves utolsó!

Hasonló fóbiával küzdök, csakhogy nekem a legyet meg szúnyogot, vagy lepkét kivéve minden repülő rovar előhozza ezt (még a katica is, abban a pillanatban, ahogy elkezdi bontogatni a szárnyait :( ) Neked nem adtak még valami hasznos tanácsot, amivel lehetne ezellen vmit tenni? Így tönkre vannak téve sokszor a szabadban tötlött programok :( (A póktól is féltem, de azt legyőztem úgy, hogy szántszándékkal megfogtam őket, ha sikerült, az el is múlt, de ezzel a repülő rovarossal valahogy nem tudok mit kezdeni...)

(Bocs az offért..)

2012. jún. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha máskor ilyesmi történik, hívj engem! Én nagyon szeretem őket... :D
2012. jún. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!