Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teli a kert gyíkokkal, és a...

Teli a kert gyíkokkal, és a macska behordja őket a házba játszani! Mit tegyek? Nagyon irtózom tőlük!

Figyelt kérdés

Volt már egy kérdésem gyík témában a hétvégén, de akkor a szomszéd megoldotta a helyzetet.

Most viszont egyedül vagyok itthon, mindenki dolgozik, akinek szólhatnék, és a macsek már megint beállított egy farkatlan gyíkkal...

Benn van a fürdőszobában, fogalmam sincs, él-e, mert nem látom, hogy szuszogna, és amikr mellé dobtam egy papírzacsit, hátha belemegy, akkor sem moccant, pedig nagyon közel volt hozzá...

Mindenesetre most bezártam a macskát a gyík mellé a fürdőbe, remélem, elintézi, és nem kergeti be valami kis lyukba, hogy később előjöjjön...

Teli van a kert gyíkokkal, másoktól a környékről siklókról hallok...

Eszméletlenül irtózom az ilyenektől, és nem tudom, mit tudnék tenni, hogy legalább a házban nyugtom legyen tőlük.

A macskának nem tudom megtiltani, hogy ne járjon ki, mert folyamatosan nyitva van az egyik ablak, különben nem lehet a házban megmaradni...


2012. jún. 18. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
A gyíkot nem szabad bántani ! Magyarországon MINDEN hüllő-kétéltű védett!!!! 1ébként sem bánt,jobban fél ő tőled,mint te tőle! :)
2012. jún. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hogy bántanám, mikor a közelébe nem merek menni?! :S

Letojom, hogy védett, vagy nem, a lényeg, hogy én nem piszkálom őt, ő se piszkáljon engem - márpedig én már a szimpla jelenlététől bepánikolok, ha bánt, ha nem bánt, nem tehetek róla!

Aki csak annyit ír, hogy ne féljek, nem bánt, az inkább ne is írjon!

A kérdés nem az volt, hogy bánt-e, hanem hogy mit csináljak, hogy ne botoljak beléjük lépten-nyomon? Undorodom tőlük, és nem tudok ellene mit tenni!

2012. jún. 18. 17:22
 3/8 anonim ***** válasza:
A macskát zárd ki az udvarra!
2012. jún. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Mondjuk ne engedd ki a macskát és akkor nem fog bevinni a házba mindenféle állatot. Te meg menj orvoshoz, mert amit letudsz rendezni egy kisállat miatt, az már szánalmas.
2012. jún. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom kizárni a macskát, mert nyitva van az ablak, és azt nem lehet becsukni, mert akkor semmi levegő nincs.

Szúnyoghálós simán szétszedné, volt már rá példa.

Meg különben is, félig-meddig szobamacska, és ha már beszokott (itt eszik, itt alszik a hűvösben) akkor nem fogom kitiltani, pláne, ha majd jön a tél.

Imádom a macskákat, nem is tudnám megtenni vele.

Valami olyasmi kéne, amivel le lehet permetezni a kertet, és nem szeretik a szagát a gyíkok, vagy hasonló, de semmi ilyenről nem tudok.

2012. jún. 18. 22:04
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyébként meg szerintem az, hogy csendben lefehéredek, és elkap a hányinger, meg ráz a hideg, marhára nem patália ahhoz képest, hogy más meg sikítozik ugyanilyen helyzetben.

És azt hiszem, az a szánalmas, aki ismeretlenül leszánalmasoz bárkit ;)

2012. jún. 18. 22:08
 7/8 Csena12 válasza:
egyszerű!!vadázd le az összes gyíkot majd vidd őket jó messzire a mezőre és ha a macska mégis behozna 1 gyíkot büntesd meg!!spriccelj rá vizet! egy idő után tudni fogja hogyha beviszi a gyíkot vizes lesz és azt nem szereti!
2012. jún. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem egyszerű, ugyanis mire én észreveszem, hogy a gyík benn van, addigra lehet, hogy eltelik két nap...

Fogalmam sincs, mikor hordja be őket, csak észreveszem, hogy benn van, és akkor már mindegy... Utólag meg hiába büntetem, úgysem tudja, miét kapja.

2012. jún. 21. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!