Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A teknős tényleg megbolondul...

A teknős tényleg megbolondul egyedül?

Figyelt kérdés
Mindenhol mást olvasok: most akkor tényleg megbolondulnak egyedül? Nekem csak egy teknősöm van és félek, hogy szenved magányosan, de anya csak egyet enged. Egyáltalán lehet fogságban tartott teknős boldog?
2012. jún. 27. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen teknős.
2012. jún. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekünk 20 éve van teknősünk, teljesen normális. Persze néha kell hagyni mászkálni, nem szabad egész életében a terráriumban/akváriumban tartani.
2012. jún. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
4 centis, sárgafülű ékszerteknős, két és fél hónapos.
2012. jún. 27. 21:10
 4/11 dirtboy ***** válasza:
elég nagy legyen az élettere,jó környezetben legyen,jól legyen táplálva,érje fény rendesen a helyét és akkor biztos jól fogja magát érezni.
2012. jún. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Ha belegondolunk a szabadban (vagy vadon) élő teknősök nem magányosan vannak, hanem csoportokban! Persze van kivétel!

De az ékszerteknőst szabadban én csoportosan láttam! Aztán összezárva egy terráriumba nembiztos, hogy jól kijönnek...

2012. jún. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Ha már régóta egyedül van, szerintem megszokta már...
2012. jún. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Biztos lehet boldog egy fogságban tartott teki is, mint ahogy a többi állattal is így van. csak sokat kell vele törődni és biztosítani kell neki a nagy területet. Ha foglalkozol vele, akkor nem lesz bolond. :D
2012. jún. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy egyedül hogy viselkedne,mert nekem kettő van,így én azt látom, hogy egész nap egymáson lógnak,egymásra támaszkodva napoznak kint,úsznak egymás után,sőt már udvarolni is láttuk őket. Amikor kiteszem őket,akkor kint mindenki megy a maga útjára,akkor nem is foglalkoznak egymással,de ahogy visszateszem őket,máris keresik egymást.
2012. jún. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anna210 válasza:
Az enyémek puszizkodnak.Egyébként el vannak egyedül is.
2012. júl. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem fontos neki társ, az igaz, hogy a természetben sokszor látni őket csoportokban, de nem kötődnek hozzájuk. Csak azért látni őket egy helyen, mert ott például jó a napozóhely vagy éppen sok táplálékot találni. Sőt néha árthat is ha többen vannak, pl. bántják egymást, megharapdálják stb.
2012. júl. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!