Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyit, mikor, és mit adjak...

Mennyit, mikor, és mit adjak enni a sárgafülű ékszerteknősnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Karácsonyra kaptam egy ékszertekit, de ma már csak Töki-nek hívjuk.:D ..van akváriuma, tettem bele neki egy kis szigetet, kajának meg csak kis granulátum van neki. Tervezek neki venni fagyasztott halat, de nem tudom, mennyi időközönként kell etetni, és hogy egyszerre mennyit adhatok neki. Szereti, ha kint lehet a szobában és sétálgathat, de szeretnék neki venni majd nagyobb akváriumot hogy kicsit tudjon úszkálni is. . . csk sajna a páncélja mintha ki lenne száradva, vagy valami olyasmi. Elég nagy már, majd 15cm, páncélja pedig 12,5cm. Kéz alól kaptuk, úgyhogy már akkor sem volt olyan kicsike. 2féle granulátummal etetem: az egyik olyan apró, fél centis csak, abból szoktam naponta olyan 15-2at adni neki, a másik meg 1cm-s,abbol pedig 1-2dbt. mindenféle tápanyagokat tartalmaznak. . tud valaki segíteni?

2012. júl. 30. 14:31
 1/4 gagamama ***** válasza:
Szia ne sokat adjál neki mert a bele elfog nyúlni és a későbbiekben sok kaját kell neki adni meg venni és több pénzbe is kerül meg ha túl sokat adsz neki enni akkor a végén elhízik és nem tud majd mozogni és meghal.Naponta 1-szer 2-szer elég annyi és szárított rákot vagy szárított halat adjál neki télen adjál neki egy kis szívmixet mivel akkor a leggyengébb.
2012. júl. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És pl salátát hogyan adjak neki? Csak tegyem bele a vízbe kisebb darabokban? A salátán kívǔl még milyen zǒldséget esznek meg? :)
2012. aug. 18. 10:35
 3/4 peti4000 válasza:

Kishalat mindenképp adj neki!!!

Vagy fagyasztottat, persze kiolvasztva, vagy élőt ha tudsz.

A főétele mindenképp minden nap kishal legyen!! Ez nagyon fontos az egészséges fejlődéséhez!!!

Szárított tápokat én nem adok nekik, nem tesznek jót akárhogy állítja a bolti eladó meg a leírás a dobozon, mindkettőnek csak az a célja, hogy megvedd!!!


Mennyiségben kb annyit adj neki amennyi a feje és a nyaka nagysága együtt.


Üdv

2012. dec. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 peti4000 válasza:

Ja, még valami, imádják a banánt és a salátát és nagyon egészséges is nekik :)

Simán csak dobd be és meg fogja enni.

2012. dec. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!