Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Terhes a teknösöm? és ha igen...

Terhes a teknösöm? és ha igen akkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van 2 ékszerteknösöm már ivarérettek, már egy ideje udvarol a fiú a lánynak és pár napja a lány olyan furcsán viselkedik: nem úszkál, nem kapálózik és már nem is eszik, lehet h terhes? mivel akváriumban vannak nem tud tojást rakni ha tényleg vemhes átrakjam egy másik akváriumba ahol homok van? v mit tegyek? elöre is köszi a válaszokért!
2009. júl. 23. 13:23
 1/9 A kérdező kommentje:
jah még annyi h a lány vörös fülű a fiú pedig sárga fülű ékszerteknös számít ez a különbség vagy nem? (meg h azért írtam rövöd övel a teknöst mert nem jó a billentyűzetem:S)
2009. júl. 23. 13:28
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

ha nem eszik meg gubbaszt akkor inkább beteg.

de gondolom te olyan okos vagy hogy magadtól megállapítod és nem megkérdeznél egy állatorvost, vagy gondolom nincs pénzed állat orvost fizetni.

de a lényeg hogy vidd állatorvoshoz

2009. júl. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

EZt egy másik válaszból másik válaszadótól, de szerintem hasznos lehet:

Ha tudatosan akarunk szaporítani csak néhány azonos fajú, ivarérett állatot tartsunk. Egy túlzsúfolt medencében amiben eltérő fajok élnek nehézségek akadhatnak. A hímek ugyanis a szagukról ismerik fel a nőstényeket. A szobai akváriumban érdemes csak egy párt tartani, vagy kerti medencében esetleg két hímet és három nőstényt.

További feltétel az alkalmas tojásrakóhely. A szabadban ez a partnál vmivel magasabb helyen fekvő napos, homokos tajas általában megfelelő. A sikeres szaporításhoz az is szükséges hogy az állatok hidegben teleljenek át, ez a petesejtek érése és a hímivarsejtek termelése miatt fontos.

A szobai medencébe építhetünk be egy földdel teli kádat, ami nem túl kicsi a tojásrakáshoz, és az állatok könnyen belemászhatnak. Olyan mély legyen, mint a nőstény páncéljának a hossza.


Az ékszerteknősök várható élettartama 20-30év. A legtöbb hím ékszerteknős 3-5 évesen válik ivaréretté. A nőstényeknek 6-10évvel többre van szükségük.


A tavaszi aktivitás fokozódásábal a fajfeltartás öszötne is ébre, és a hímek nőstények után kezdenek kutatni, ha találkoznak eggyel udvarolnak. tehát tavasszal párosodnak.


Kora nyáron többnyire májustól júliusuk kezdik meg a nőstények a tojásrakást. a nőstények a nyár folyamán 2-4 hetes szünetekkel 4-6 alkalommal raknak tojást. hőmérséklettől függően 70-130 nap múlva kelnek ki a fiókák.


A tojások keltetése

sokszor nem könnyű észrevenni hogy a nőstény tojást rakott hacsak meg nem látjuk a tojások elásása közben. gyakori azonban hogy 1-2 nappal előtte nyugtalanul mászkál és alkalmas helyet keres.

gyanús helyeken óvatosan kanállal tapogassunk!

A közép-európai éghajlaton a talaj 10-15cm-es mélységében, napos idő esetén sincs elég meleg ahhoz hogy a fiókák kifejlődjenek.

Ezért ki kell venni a fészekből és mesterségesen kell kikeltetni őket.

2009. júl. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ ha nem mondod akkor nem is jut eszembe az állatorvos!!! csak nem látszik rajta h nem beteg!!! nem gubbaszt csak nem mozog annyit mint szokott! csak azt meg nem akarom h 5000ft ért azt mondja az orvos h semmi baja mert az itteni állatorvos nem ingyen nézi meg az állatokat és ezért nem akarok pestre menni! de kösz!
2009. júl. 23. 13:51
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a 2. választ de én nem akarom szaporítani csak úgy alakult h volt egy lány tekim és kaptam hozzá egy fiút kb 2 éve és mivel ivarérett mind a 2 és azt írja minden h júliusig van tojáslerakás gondoltam h lehet h vemhes!
2009. júl. 23. 13:59
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Nekem volt "terhes" teknősöm. Rengeteg tojást rakott, az első alkalom előtt nagyon féltettem. Hetekig nem evett, és teljesen kisárgult a páncélja. De borzalmasan. Az orvos a vállát vonogatta. Folyton kapálózott, hisztizett, és egy falatot se evett. Végül az erkélyen napoztak, ott rakta le a tojásokat, nem ásta el, csak úgy a padlóra. Jobb kedve volt utána, evett is. Aztán még sokáig 2-3 naponta néhány tojás. Volt amelyik a vízbe, volt a szárazföldön is. Kikelteni sosem tudtam őket. Kb 4 évig minden nyáron eljátszották ezt, viszont egy idő után már megették a tojásokat azonnal. Csak egy kis darab héjat találtam mindig. 4 év után elkerültek egy kerti medencébe, ahol kb 20 teknős él együtt, és minden évben születnek pici teknősök.


Szóval egy terhes teknős besárgul, nem eszik, de nagyon hisztis. A tojásokat nagyon nehéz keltetni, megpróbálhatod, ha akarod, de különben semmit nem kell csinálni a teknősökkel, ha tényleg emiatt nem eszik.

2009. júl. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

amikor megvetted az állatodat, akkor nem jutott eszedbe, hogy esetleg beteg lesz és kezeltetni kell?

egy állatot nem azért kell tartani mert cukin néz ki hanem mert gondját kell viselni, és ne azt nézd, hogy biztos sokat fog kérni hanem hívd fel telefonon és mond meg mi a baja a teknősnek akkor ő megmondja hogy mennyi időt várj és ha nem javul akkor vidd dokihoz. és abban biztos lehetsz hogy nem fog a semmiért "5000 ft"-ot kérni:)

2009. júl. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ, és a teknösöket nem én vettem hanem kaptam mert az elözö gazdája megunta!
2009. júl. 27. 16:08
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

07-23 13:37!!!!

Te nem tudsz olvasni????

nem megállapította hanem kérdezi.

""már nem is eszik, lehet h terhes?""

2009. nov. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!