Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A hüllők mennyire szelídíthető...

A hüllők mennyire szelídíthetőek, mennyire igénylik a szeretetet (ha egyáltalán tudnak szeretni, ragaszkodni)?

Figyelt kérdés
Régóta rajongok a hüllőkért,gekkótól a kaméleonig minden fajtájukért.Bár eddig csak kutyatartó voltam és tudom,hogy olyan szintű ragaszkodást valószínűleg más állattól nem várhatok,nagyon érdekelne,mennyire lehet őket/hagyják magukat kézbe venni,simogatni.Vagy egyáltalán,egy idő után ragaszkodik-e a gazdájához,vagy éppen teljesen mindegy neki,ki eteti,gondozza.Számomra ez nagyon fontos kérdés,ezért a rendes válaszokat előre is nagyon köszönöm!
2012. aug. 21. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Semennyire nem igényli és nem ragaszkodik.

NEM kutya.

2012. aug. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
némelyik állat elviseli a simogatást, babusgatást, főleg a növényevők, de kimondottan szeretni ők sem fognak, egy idő után, minden állat megtanulja, hogy a kezed = kajával, de némelyek, például aligátorteknős, ezt komolyan is gondolja:) ezért nem tanácsos a simogatásukkal foglalkozni, a legtöbb hüllő inkább egyfajta dísz szerintem, vagy pedig, mint nálam a szadista hajlamok kiélése, mikor beteszem nekik a napos egeret, guppit, aranyhalat, vagy amihez éppen hozzájutok:P és nézem, ahogyan összevesznek rajta és széttépik:). Jah nekem teknőseim vannak
2012. aug. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az hogy hagyják magukat kézbe venni az nem ragaszkodás náluk.A udvaromba bejár egy macska egy ideje. Most már hagyja magát simogatni és dorombol nekem , és leül megvárja hogy odamenjek hozzá, ez ragaszkodás.
2012. aug. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A hüllők másképp működnek.

Türelemmel, hozzáértéssel kézhez szoktathatóak annyira, hogy elviseljék az érintést.

De azt sem igénylik, pláne nem a simogatást, meg a babusgatást, csak elviselik.

De alapvetően ez stresszt okoz nekik, amibe (fajtától, és a tolakodás mértékétől függően) bele is halhatnak. Ragaszkodást nem mutatnak.

A simogatás max az embereknek jó, nekik nem.


Ha valóban régóta rajongsz a hüllőkért, akkor az tiszteld meg őket azzal, hogy utánajársz a tartandó faj természetes életkörülményeinek, és a természetet leutánozva kielégíted az igényeit.

A hüllő tartásnak ez a szépsége, és nehézsége egyben.

Nem az ember van a középpontban, mint az emlősöknél, (simogatás, ragaszkodás, ez mind rólunk szól, ahogy te is mondtad, "Számomra(!) ez nagyon fontos kérdés" )hanem mindig az állat.


De a látványt, vagy a szagokat (fajtától függően) megszokják, így idegen ember közelében stresszesebbek, mint a megszokottnál.

2012. aug. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előzőhöz, a hüllőtartás egy önzetlen dolog, sok viszonzást ne várj.

De azért nagyon jó fejek, pl a görög teknősök, vagy a gekkók. :)

2012. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A simogatást nem szeretik az embertől. De pl tartottam egy fiatal viziagámát, madagaszkári nappaligekkóval együtt, amikor még egy méretűek voltak, és ők szerették egymást. Sokszor nyalogatták egymás száját, mintha smároltak volna. Gekkó a jobboldali:

[link]

[link]

[link]

[link]

Ezek régi képek, az agámát eladtam, a gekkó még megvan.


Nem engedi hogy kézbe vegyem, de a csipeszre odarohan és ráharap. Azzal adok neki mézes banánt, mert édesszájú - persze nem sűrűn, nehogy meghízzon.

2012. aug. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Természetesen tudom,hogy nem kutya,kedves első,ezért is érdeklődtem meg :) Válaszaitok alapján rájöttem,a hüllőtartás nem nekem való,mert aligha lenne jó nekik,ha folyton azon stresszelnének,mikor veszem,,ölbe"éppen őket.Megértem,hogy ők nem azok a ragaszkodó lények,bár igazán gyönyörűek és kedvesek a szívemnek-így maradok annál,hogy csak állatkertben,másoknál csodálom őket :)
2012. aug. 22. 09:39
 8/10 A kérdező kommentje:
A képen lévő kis jószágok nagyon aranyosak,főleg a gekkó imádnivaló a kis,,szúróka"orrával :) Köszönöm a képeket :)
2012. aug. 22. 09:41
 9/10 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=gHsD7ZMvWB0


leguánbabusgatós videókat rengeteget lehet találni youtubon, az egyik haveromnak is van, ő is szokta taperászni rengeteget, meg utcán embereket riogatni vele... én hozzá nem érnék, szerintem iszonyat rondák gusztustalanok, és nagyon nem teknősök:P

2012. aug. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Inkább elviselik, mint szeretik a simogatást, egyáltalán nem ragaszkodóak, viszont megismerik a gazdájukat, a kígyók, a teknősök és a leguán is egyaránt.
2012. szept. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!