Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szerintetek nem baj ha néhánys...

Szerintetek nem baj ha néhányszor kiveszem a teknősömet az akvaterráriumból és fogom a kezemben?

Figyelt kérdés

2012. szept. 1. 18:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
30%
A miénk kifejezetten élvezte, ki is követelte :D Nagyon gyorsan nőtt, mert sokat mozgott. Az utcán is sétáltattuk, ritkán jár autó erre :D Nagyon szelíd volt, sosem harapott meg minket, élvezte a törődést. Azt is eltűrte, hogy körömkefével lesúroljuk a páncélját.
2012. szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
69%
Mi minden este kaja után kitesszük őket a lakásba sétálni. Mehetnek amerre akarnak, de sokszor rajtunk mászkálnak. Nagyon élvezik a kint létet és hogy mászkálhatnak mindenen keresztül.
2012. szept. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

off

7. utánanéztem. ott a pont


üdv, 8-as

2012. szept. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem szegény teknősödnek k*rvára elege lehet belőle.
2012. szept. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
11-es vagyok, miért nulláztatok le? A kérdésre válaszoltam! Az is baj, ha valaki sosem veszi ki a teknősét, meg az is, ha szabadon sétálhat a teki a házban, utcán, parkban?! A teknős nem tud hirtelen elszáguldani, mint a rágcsálók miért akadtatok ki ezen? Igenis jót tesz neki a sok mozgás, napozás! Nagyon szelíd volt, mivel pici kora óta foglalkoztunk vele.
2012. szept. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 geobarbi ***** válasza:
nyugi, én is le lettem pontozva. de akkor elmagyarázom a kedves pontmanóknak. alapvetően a teknősök pl. tóparton élnek, és - bár a vízpart közelében maradnak - de sokat mászkálnak a szárazföldön. egy terráriumi napozóban ez konkrétan nem tud megvalósulni. ettől az izmaik elgyengülnek, mert a vízben sokkal könnyebb a mozgás, maximum torna neki kimászni a napozóra, és ennyi. a lakásban/kertben való sétáltatás edzi a teknőst, pár hét után megfigyelhető, hogy sokkal erősebb, könnyebben mászik ki mindenhova, aktívabb, jobb az étvágya. innentől kezdve le lehet pontozni, csak utána kellene nézni. ja, és a kézzel való babrálást én sem támogatom, a teknős nem szelídíthető, max kialakulhat egy kompromisszum. de nem lesz belőle öleb, max nem fogja behúzni mindenét, amikor megfogod. a lakásban való sétáltatásban is az a jó, hogy a teknős megszokja az ember közvetlen jelenlétét, így nem fog hirtelen visszaugrálni a vízbe, ha meg akarod fogni, meg ilyenek.
2012. szept. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!