Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Elégé la van lassulva a...

Elégé la van lassulva a teknősöm?!

Figyelt kérdés
Tegnap vettem és szerintem még meg lehet szeppenve vagy nem tudom mert nagyon lassú a boltban meg kis fürge volt. Oda szokott bújni a vízmelegítő mellé, gondoljátok hogy az a baj hogy hideg avíz, mert szerintem nem az 28 C körüli?
2012. szept. 21. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
jó az víz, csak még új neki a környezet:) Haverom szülinapjára vettünk egy tekit, az is lassú volt az első pár napban :)
2012. szept. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
60%
Nekem is van 1 teknősöm, és apumnak is egy. Az előbbi 5 éves, az utóbbi 34. Az enyémmel is ez volt. A következő a helyzet: A teknősök aulgusztusban kelnek ki a tojásból, és mivel ekkor egy egész évre való születik, el kell valahogy intézniük, hogy ne nőjjenek nagyra, mert ugye a kicsiket jobban veszik. Ezért egészen simán beteszik őket egy mélyhűtőbe. Ettől lehibernálódnak,nem kapnak enni, így nem is nőnek. Amikor elfogy az összes kiolvasztott, előszednek mindig egy párat, de ilyenkor mindig nagyon meleg vízbe eresztik őket hogy mire jönnek a vásárlók addigra éberek legyenek. És mivel ez az 1. víz születésük óta amivel érintkeznek, ezt szokják meg. Szép lassan kell lehűteni a vizet 25-26 fokig. Meg fogja szokni. Ez egy másik probléma, de gondolom felhívom rá a figyelmed: Mivel a hűtőben legyengülnek, az első pár napban nagyon fontos hogy jó sok nap, fény érje őket. Ha van rá lehetőség, vidd ki őt 1-2 órára a napra, ha nincs, csak egy erős lámpával világítsd meg az akváriumot. Legyen egy köve amire ki tud űlni "napozni". Ezen kívül az is nagyon fontos, hogy sok gyümölcsöt, zöldséget, meszet egyen. (az enyém az 1. héten majdnem elpusztúlt, mert a páncélja mészhiány miatt megpuhult.) Ajánlom, hogy adj neki egy kevés főtt tojást, amit só nélküli vízben főztél, de a tojás héjját is dobd be, mert azt el tudja harapdálni ha úgy érzi hogy szüksége van rá, ráadásúl abban rengeteg a mész. Ezen kívül imádják a nyers banánt, és az ugyan így kicsit megfőzött répát is. Ezeket ajánlom hogy adj neki. Ha úgy látod, hogy nem eszik, egy orrcseppes felszívókába szívj fel egy kevés tejet, vedd a kezedbe a takit, és csöppentsd a szájába. Ez nagyon jól elinditja az anyagcseréjét, és ráadásúl nagyon sok benne a tápanyag is. Egyébként meg tartózkodj a kézbe vevéstől, mert minden megfogást egy sokknak fog fel. Bocsi a kimerítően hosszú választ, de fontosnak tartottam elmondani.
2012. szept. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen minden válaszolónak :)
2012. szept. 21. 15:11
 4/4 bósznya válasza:

Szia,


Szerintem itt lehet pár félreértés már csak a miatt is mert nem írtad milyen teknősöd van. Kérlek itt olvass utána a dolgoknak. Több szakember is a segítségedre lesz ha kérdezel.

[link]

2012. szept. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!