Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Csak én fogom fel hülyén?

Csak én fogom fel hülyén?

Figyelt kérdés

Nem rég elpusztult két vörösfülü ékszerteknősöm és az emlékükre másik kettőt akartam venni. Bementem az állatkereskedésbe és közölték, hogy vörösfülüt már nem árusíthatnak, mert annyira sokat "dobtak ki", hogy a magyar élővilágot károsítják és már csak sárgafülü van. Mindenféle képen akartam teknőst és nyilván ők is rettentő aranyosak így vettem kettőt, de ha most már csak sárgafülü van akkor őket nem fogják ugyanúgy kidobni a "szerető gazdik" és ők nem fogják károsítani az élővilágot?

Csak én fogom fel így? Vagy rosszul tudok valamit?


18/L



2012. szept. 28. 05:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát de, biztos ki fogják dobni őket is, csak egyenlőre gondolom annyit még nem dobtak ki sárgafülűből. Sok hülye minek vesz állatot? Egyébként nem tudom, mármint én nem értek annyira a teknősökhöz, de szerintem őket is ki fogják dobálni:S
2012. szept. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá, de alapvetően van számottevő különbség a kettő között, vagy csak a vörös-sárga színt illetően?

Mármint arra tudok gondolni, hogy esetleg a sárga fülű nem károsítja annyira az élővilágot, vagyis nem borítja fel az egyensúlyt mert bizonyos tulajdonságaiban eltér a vörös fülűtől.

(De őszintén szólva ez butaságnak tűnik, mondjuk az is igaz, hogy lusta vagyok most rögtön utánanézni, hogy ez egy faj-e vagy mi a helyzet...)


Amúgy én sem értem. De nem akadok fenn rajta, mert én pl. azt sem értem, hogy miért írtad oda a nemed és a korod a kérdéshez, vagy miért ilyen a helyesírásod, vagy miért nem használod az ű betűt, vagy miért vettél újra teknőst a múltkori eset után. (Ne vedd sértésnek.)


Azért érdekelne, hogy ez egy hivatalos rendelet, vagy esetleg csak az adott állatkereskedésnek a "rögeszméje"...

Ha nem kellene aludnom sietni, akkor rákeresnék a neten. (Persze mindezeket te is megteheted. - Vagy bárki más is akinek felkeltette az érdeklődését a téma, így ha szerencsém van estére be is írja valaki helyettem/nekem a választ. ;))

2012. szept. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A vörösfülű ékszerteknős bevitelét az EU közösség országaiba a 605/2006/EK rendelet tiltja. Magyarországon egy rendelet értelmében "Az ország őshonos növény-, illetve állatvilágára ökológiai szempontból veszélyes, külön jogszabályban meghatározott állatok kedvtelésből való tartása, szaporítása és forgalomba hozatala tilos."


Ugyanakkor van egy lehetőség mégis:


"Tartási tilalom nem vonatkozik a külön jogszabályban foglaltak szerint - az állatvédelmi hatóságnak - bejelentett állatokra. A bejelentésben meg kell jelölni az állat tulajdonosának vagy az állat tartójának nevét, címét, valamint az állat azonosítását szolgáló adatokat és az állat tartási helyének adatait. A bejelentett adatokról az állatvédelmi hatóság nyilvántartást vezet."


Tenyésztőktől így hozzá lehet jutni teljesen legálisan (csak természetesen bejelentési kötelezettség van rá)


A sárgafülű is pont annyira képes elszaporodni ha szabadon engedik mint a vörösfülű, csak épp a sárgafülűre még nincs tiltó határozat. Egyébiránt Magyarországon még nem figyeltek meg sikeres szaporulatot a természetben a vörösfülűeknél (legalábbis nem tudok dokumentált esetről), de "fészkelési" próbálkozások már voltak. Viszont sajnos már a puszta jelenlétükkel is képesek a hazai mocsári teknős állományra negatív hatást gyakorolni (ahol megjelennek, ott csökkent a mocsári teknősök létszáma).

2012. szept. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezzel én teljesen tisztában vagyok, de mivel most csak sárgafülü van "forgalomban" így a rengeteg "szerető gazdi" (kedves második: 15 évig neveltem a vörösfülüeket, nálunk családtagok voltak, de sajnos nem találták még fel náluk sem úgy ahogy nálunk sem az örök fiatalság szerét) aki megveszi még kis pilóta piskóta méretben és aztán "jajj így már nem olyan aranyos, mert már 10 centis..." ugyanúgy kifogja dobni...

De azzal viszont teljesen egyet értek, hogy a bejegyzett állatokat lehessen vásárolni, szaporítani.

2012. szept. 28. 20:07
 5/6 Platypus ***** válasza:

Sajnos a kereskedők nagyon élelmesek tudnak lenni, ha valamire kereslet van. Amikor a vörösfülűt betiltották, nem gondoltak a sárga fülűre, mert akkor még senkit sem érdekelt ez a faj, nem tartotta senki, nem ismerte senki. Akkor jelent meg, amikor a vörösfülűeket betiltották, de az embereknek továbbra is igénye volt egy vízi teknősre. Hát találtak egy új fajt, amit felkaptak. Semmivel sem jobb, mint az előző, de mivel még nem okozott látványos problémát, ezért még nem tiltották be.


A díszhalak mesterséges festését is jól betiltották, csak éppen a festett halak forgalmazását nem. Nálunk meg soha nem is injekcióztak festékkel halakat, Ázsiából érkezik az összes. Így továbbra is legálisan ott vannak minden boltban.

2012. szept. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát én eleve csak sárgafülű teknőst ismertem és amikor hozzám kerültek akkor tudtam meg hogy van vörös fülű teknős is.a vörös fülű agresszívabb mint a sárga fülű (vagyis ezt mondják)

szerintem is.de ettől függetlenül a sárgafülű is ugyanúgy kiűzheti a mocsári teknőst.

remélem nem tiltják be a sárgafülű tekit

2013. jan. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!