Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor fogom végre fel, hogy...

Mikor fogom végre fel, hogy elment?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár hete elpusztult a 8 és fél éves cicám. Sajnos későn vettem észre,hogy van egy hatalmas seb az oldalán és amikor kihívtam volna hozzá a doktort elkóborolt és többé nem jött haza. Azóta egyszerűen nem tudom rendesen kisírni magam. Próbálok nem Rá gondolni,de valami folyton mardos belül,hiányérzetem van. Néha elpityeredem magam,de nem tudom kisírni magam. "Lappang" bennem ez a dolog és nem tudom mikor tudom kiadni magamból a szomorúságot. Nagyon szerettem.Ez így marad vagy eltudom majd engedni? Előre is köszönöm.
2012. júl. 23. 21:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt lehagytam,hogy úgy érzem mintha csak egyszerűen elkóborolt volna és majd hazajönne. Nincs bennem az az érzés,hogy elpusztult. :(
2012. júl. 23. 21:42
 2/8 anonim válasza:
74%
Hosszu ido után szerintem lehetséges de adig még mindig benned lessz ez az erzés sajnos ez van ..!!!!
2012. júl. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak enyhül, de soha nem múlik el a fájdalom. Én még ma is gyászolom egy 13 éve elhunyt kis állatkámat. Továbbá egy tavaly és egy tavalyelőtt elhunyt cicámat is.
2012. júl. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, írni akartam, hogy úgy érzed, csak elkóborolt. Ha a saját szemeddel látnád a tetemét, el tudnád engedni, tudnád, hogy nem jön vissza. De így, hogy elkóborolt... Sajnos vannak ilyenek, hosszú időbe fog telni.

Ha új cicát akarsz, mindenképpen várj addig, amíg őt le nem zártad, különben a másik cicában csak őt akarod majd keresni, nem az újat.

2012. júl. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 borcsi02 ***** válasza:

Sajnálom a cicádat!!:(

Ne érezd úgy,hogy baj az,ha nem tudod kisírni magad,és fojtogat a fájdalom.Ez normális,még felfogni is nagyon nehéz az ilyesmit eleinte(nekem két napig nem jutott el a tudatomig),mindenhol őt látja,keresi az ember,vele álmodik,és arról,hogy ez az egész meg sem történt.Nagyon tudnak hiányozni:(..

Jó dolog,hogy benned él,és gondolsz rá,ez még sokáig így lesz,és a fájdalom is megmarad,aztán egyszer csak,amikor már muszáj belenyugodni,hogy elment,ki fogod tudni adni magadból,és jól kisírod magad nem is egyszer!!

De ennyi idő után,amit együtt töltöttetek,ez nem jön majd egyhamar.Ha olyan könnyen túl tudnál jutni rajta,az azt mutatná,hogy nem volt neked olyan fontos,de mivel nagyon szeretted,nem lesz egyszerű.

Nekem egy hónapja ütötték el a cicámat,és még mindig képtelen voltam elpakolni a kosarát,és két naponta biztosan sírok,ha nem lát senki..A kezdeti érzések után már arra próbálok gondolni,hogy a cicám most már biztosan egy nagyon szép helyen van,futkározik,játszik és boldog.És hogy bennem,a szívemben mindig élni fog és velem lesz.

Egy esetleges új cicát hazavinni tényleg kérdéses dolog.Nekem muszáj volt a megmaradt cicám mellé viszonylag hamar egy kis társat hozni,mert nagyon magányos volt,és féltem,hogy elvándorol bánatában és mert keresi a testvérét.Az elején alig tudtam a hozzánk hozott kicsire nézni,nem érintett meg,túl korai volt,de azért tartottam magam,és mostanra már őt is a szívembe fogadtam,és arra gondolok,milyen jókat tudna játszani a meghalt cicámmal,mindig elképzelem őket.És úgy érzem,sokat segített,hogy itt van,a cicámnak és nekem is,annyira kedves és mókás,öröm ránézni.Amúgy direkt teljesen más színű cicát választottam,pont azért,hogy ne legyen az,hogy elkezdem összehasonlítani a korábbi cicómmal.

2012. júl. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
reszvetem a cicasert tudom mit erzel ... nekem is 2 hete halt meg a kabe 6-7 eves cicam ... miutan szult , par nappal vettunk mar eszre hogy nincs rendben ...mire el akartuk vinni orvoshoz azt hittuk hogy elkoborlot .. es vagy egy hetig abban a tudatban eltem hogy vissza fog jonni... de ra egy hetre egy helyen sok volt a doglegy . mindent felforgattunk es ott volt . nem ment el csak nagyon jol elbujt. alig birtam odanezni ,tenyleg minden eromet ossze kellet gyujtsem hogy oda birjak nezni . a temeteset is csak ugy birtamv egignezve hogy o be volt tekerve egy anyagba... ameg nem ladtam a sajat szememmel hogy nem el mar en sem hitttem el igazabol ... mikor megtalaltuk mintha csak akkoor kapcsoltam volna hogy mar nincs kozottunk ... de igy sem sokkal konnyebb ... most is mikor egy kicsit is megfeletkezek a temeteserol akkor ragondolok es varom h jelenjen meg de mmikor eszebme jut megint elkap a sirogurcs... es nekunk rogton asszem masik nap hoztamk 2 macskat . ugy hogy ajandekba mi nem is tudtunk rola . akkor en sem foglalkoztam veluk mitan megkaptuk oket mert minden figyelmemet annak szenteltem /szentelem hogy minel jobban tudjam hleyettesiteni ot a kolyke szemeben .. csak ez soha nem fog sikerulni mert ot nem lehet potolni .... egy ido utan mar a masikokkal is tudtam jaccani ... es valahogy megnyugtat hogy mikor a kicsivel vagyok olyan mintha o is ott lenne valahol ... es lehet hogy ti is ezt kene csinalljatok ...ha nem lattatok pontosan hogy elmreent akkor mindent keressetek meg a kornyeken ahova el tudott volna bujni mert hiddd el ha megtalaljatok nagyon fajdalmas lesz de konnyebben el tudod ajd engdni. es ha nem talaljatok mmeg akkor nagyon sok ido mulva , de valahogy rajossz hogy nem fog visszajonni es akkor majd kisirod magad tobbszor is . es probald azt kepzelni hogy o most mar egy jobb helyen van nincsenek fajdalmai , es fentrol nez teged . de ne legyen ubntudatod mert nem te tehetsz rola ... ha eszre vetted volna akkor biztos vagyok benne hogy ham,arabb segitettel volna neki ... jah es meg valami ... sohase vard hogy majd elfelejted mert altalaban a sebek begyogyulnak de a sebhely ott marad ... es ne is akard elfelejteni...
2012. júl. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem is szabad elfelejteni azt, akit szeretünk, szerettünk.
2012. júl. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az összes választ! Jól esett olvasni őket. Nem akarom soha elfelejteni,Ő már családtag volt nálunk. A tudat vigasztal,hogy szép 8 évet töltött velünk. Még egyszer köszönöm!
2012. júl. 24. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!