Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vörösfülű ékszerteknősöm már...

Vörösfülű ékszerteknősöm már 2. éve csinálja azt télen, hogy miután behozzuk a hideg miatt, az egyik hátsó lábára sántítani kezd és nehezen tudja mozgatni. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Múlt évbe nagyon megijedtem, aztán "tornáztattam" neki, hátha jobb lesz. Nyáron viszont pár hét alatt ugyanúgy megerősödött neki a lába. Lehet ez összefüggésbe az idővel? Valakinek hasonló gond?

#vörösfűlűékszerteknős
2012. nov. 5. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, nekem négy is van, 16 éve, de ilyet még nem tapasztaltam. :s Az normális, hogy lelassulnak, nem esznek, sokat alszanak... De sántítást nem láttam még - legalábbis nem a tél miatt. Azt akkor szokták, ha fáj a lábuk valamiért. :s

Én a helyedben elvinném orvoshoz, hogy nézze meg!


Amúgy ki szoktad tenni néha sétálni? A mozgás jót tesz nekik, nem jó az, ha nincs tér mászkálni sosem.

2012. nov. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elviheted orvoshoz, de ha időszakos, tehát mindig csak télen jelentkezik, aztán magától elmúlik, akkor nem nagyon tud vele mit csinálni. Biztos vet rá egy pillantást, de komolyabb vizsgálatokra vagy műtétre, ilyesmire ne számíts szerintem. Azért megmutathatod az állatorvosnak, mert lehetséges, hogy ez csak tünet, tehát nem is a lábával van baj, csak így jelzi.

De ami a legfontosabb, át kell gondolni, hogy mi más ilyenkor a nyári állapothoz képest. A víz hőmérséklete, mennyit tud sétálni, mekkora helye van úszni, milyen táplálékot kap, napfény, egyéb étrend kiegészítők stb.

Próbálj meg kellően meleg vizet biztosítani neki, fontos, hogy állandóan azonos hőfokon legyen! Én nem tornáztatnám a lábát (ha csak az orvos nem fogja javasolni), mert lehet még nagyobb fájdalommal jár neki. A melegebb víz mellé adj neki vegyes táplálékot, hogy a legtöbb vitamint így tudja bevinni a szervezetébe, természetes forrásból. 1-2 hétbe beletelhet, amíg helyrejön, de akár az ilyesmi is segíthet. De előtte is megnézetheted az orvossal.

2012. nov. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Őket teljesen kiszoktattuk nyáron, szóval semmilyen különösebb figyelmet nem kapnak és úgy érzem ettől jól is érzik magukat a tóban és a napon fürödve. Viszont a tél az amit nem szeretek. Ilyenkor behozzuk és az egész lakás az övék, mert járhatnak kelhetnek amerre akarnak. A kövön csúszik a lába, lehet attól lett valami gondja. Most azért jobban odafigyelek rájuk, remélem megint csak egy kis ideig fog tartani. Ő is már megvan 7-8 éve, és a társa is! :) Köszi a válaszokat.
2012. nov. 5. 19:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Az szuper, ha mászkálhatnak a lakásban. :D Az enyémek a szobámban császkálnak sokszor, és imádják. :) Felmásznak mindenre, törnek-zúznak... Lehet pakolni utánuk. :P

Imádom őket amúgy, de hihetetlen a pusztítás, amire képesek. :D


Azt nem hiszem, hogy attól lenne, hogy csúszik a lábuk. :s Esetleg nem szúrhatta meg valami a lábát, vagy nem akadhatott bele valamibe, ami felsértette? Nekem egyszer pl. parkettarésben karcolta fel az egyik, akkor járt óvatosan vele egy ideig. Vagy pl. verekedhettek egymás között? Olyankor jellemzően végtagokat harapnak. Nézd meg, nem sebes-e.

2012. nov. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy csak megerőltető neki a sok járkálás. Nyáron gondolom kimennek napozni a vízből, de nem járkálnak annyit, mint a lakásban amikor elindulnak aztán keresik a vizet és sokat járkálnak.
2012. nov. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem megerőltető nekik a járkálás, imádnak menni.
2012. nov. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi lehet a gond. Ők nem szoktam törni semmit szerencsére és verekedni sem szoktak. Nagyon jó elvannak. Lehet a csúszkálás miatt megrándult neki vagy ilyesmi.
2012. nov. 6. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!