Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Megmentettünk egy teknőst....

Megmentettünk egy teknőst. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Tegnap az országúton (!!!) barangolt egy vörösfülű ékszerteknős. Édesapám megállt autóval, és felszedte. Mivel a közelben nincs patak, vagy tó, csak 10-15 km-rel arrébb, ezért hazahozta. Neveltünk régen szabadban élt teknőst itthoni körülmények közt, csak néhány dolgot elfeledtünk. A mostani példány páncélja alja úgy 12 cm, mint mondtam, vadon élt. Megteremtettük neki az élethez szükséges körülményeket, kerti tó, füves, kavicsos, és homokos terület, faágak, kövek, búvóhely kerítéssel leválasztva az esetleges betolakodók elől.

Nade, a neheze most jön. Egy ekkora állatnak milyen időközönként kell adni táplálékot? Szárított halat, ilyesmit vettünk, kapott nyers halat is, mert ezekhez van szokva. De nem tudom mennyit adjak belőle, kijöttem a gyakorlatból. A másik kérdésem, hogy tudomásom szerint ők télen téli álmot alszanak. A tó nem elég mély ahhoz, hogy ne fagyjon be az alja, úgyhogy ott nem tud majd az iszapba burkolózva aludni. Kb mikortól kell majd bent tárolnunk? Köszönöm a segítséget!


2009. aug. 19. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:
A szomszédunbk teknősei kint laknak, és télire beássák magukat a földbe. És szeretik a földigilisztát, eső után gyűjthettek neki. Ennyit tudtam segíteni, nem vagyok teknősológus :)
2009. aug. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia:) Sztem hetente kétszer ha adsz neki halat az már ok.

Nekem még max 5 cm-es tekim van, meg egy ami még kisebb, szal ilyen nagyhoz nem igazán értek. Tök jó hogy elhoztátok, vki el is gázolhatta volna:( Biztos vki kidobta...


Hogy mikor hozd be házba, azt nem tom:(sztem ahogy bejön a hideg... a teleltetéséről meg olvass utánna, állitolag kell teleltetni, de ez még szerencsére nálam nem aktuális, 2éves kortól lehet. De nem is tudom hogy én teleltetni fogom e:( tul aggódnék érte:)


Sansenoy

2009. aug. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!