Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sisakos kaméleont vettem,2...

Sisakos kaméleont vettem,2 napja van nálam, nem ivott még, egyszer evett és egy napja a terrárium talaján mászkál, és barna színt vett fel. Az üvegfalnak dörgöli magát.2 hónapos körül lehet. Ez a viselkedés normális?

Figyelt kérdés
Furcsán viselkedik, kaparja a terrárium üvegét, keveset evett eddig. Ha a közelébe megyek felmászik az ágaira. Oda-vissza mászkál az üveg elött és ránézésre úgy viselkedik mintha kiakarna jönni. A terrárium páratartalmát 50-60%-on tartom, spricceléssel, a hőfok 28 fok és a fölött van nappal. Az ágakat és a műnövényt kifőztem. Porozott csótányt és tücsköt kap.

2012. dec. 10. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az normális, hogy egy ideig nem találja helyét és ide-oda mászkál. Azt remélem tudod, hogy a kaméleonok nem isznak tálból, hanem a vízcseppeket nyalogatja le a levelekről, terrárium oldaláról. A páratartalmon szerintem növelhetsz még egy kicsit.

2012. dec. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a nagy kaméleonomat be tudtam tanítani hogy tálból igyon, úgy, hogy amikor kicsi volt, akkor egy ezüst színű fémtálja volt, és arra spricceltem a vizet, azon jól látszódtak a vízpöttyök. Aztán idővel valahogy megtanulta hogy a víz az a tálba van.
2012. dec. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Általában napi 2x spriccelek be neki a levelekre meg egy kicsit a terrárium falára. Csak még sosem láttam inni a cseppeket. Kaparja az üveget, és a faágakhoz is szokta dörgölni magát! Azon gondolkodtam, hogy lehet nemsokára vedlik. Csak nem találtam rolla a neten semmit, hogy ilyenkor milyen viselkedés a normális. Köszönöm a válaszaitokat!
2012. dec. 10. 18:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Az enyém szerintem sosem vakaródzott. Egyéb hülye dolgokat csinált csak néha, amiket nem tudtam mire vélni. Volt mikor félt a tücsöktől és ki akart jönni a terráriumából, kiskorában. Aztán kicsesztem vele, mert jól összezártam 1 hétre vagy 20 kis tücsökkel, és 20 lisztkukaccal, hogy szokja meg. Mert ha így egyenkét adtam neki, nem akarta megenni. Aztán kénytelen volt megenni őket szép lassan, mert láthatóan ideges volt, hogy a sok tücsök mindenütt ott szaladgál. De volt olyan is, hogy amikor kivettem, a szöget ki akarta húzni a nyelvével a falból. Rátapadt, azt hitte hogy az is egy bogár. Szóval voltak neki is érdekes dolgai eleinte.
2012. dec. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nah ma már evett egy csótányt, de vagy 4x mellé lőtt.... meg a z egyik szemét gyakran tarja csukva (szemből a jobb oldalit) kicsit furcsálom, olyan mintha azzal nem látna jól, a tücsköt meg egyszer se találta el, kicsit aggódok miatta. te a csótányokat tálkába adjátok vagy csak beszórjátok? előre is köszi!
2012. dec. 11. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!