Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szökni akar a teknősöm ez...

Szökni akar a teknősöm ez normális?

Figyelt kérdés

2 évesek lesznek,a nagy már nagyobb a kézfejemnél tehát jó kis dagi,és azt hallom egész hajmosás alatt hogy dörömbölés van a nagyszobából tudtam ők azok. Mikor végeztem bemegyek,és a nagy ott állt a napozójukon és már 1 teknősfejnyi választotta el hogy kiugorjon a terráriumból..

Most kivettem a kilépőjét,de mit csináljak ? Még mindig dübörög megy neki a terrárium falának. A pici az nyugis ő el van...

Elég nagy a terrárium nem azzal van a gond..

Éhesnek nem éhes most volt etetés délben. Félek egyszer ki fog mászni,mit tegyek?



2012. dec. 13. 13:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
76%
Ha te lennél terráriumban, te is szökni próbálnál.
2012. dec. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen teknős, és mekkora helyen tartod? Van melegítő világítás a napozójánál? Hány fokos a vizük?

A kilépőjét ne vedd ki, mert akkor nem tud kimenni a vízből a levegőre. Nincs esetleg valami a terrárium mellett, amit láthat, pl. kaja?

2012. dec. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is arra tudok gondolni hogy valamit meg szeretne szerezni, mert ha a másikkal nincs gond, akkor nem hinném hogy a körülmények lennének rosszak.

Bár elképzelhető hogy szűkösen érzi magát.

2012. dec. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

kb ekkora terráriumuk van:


[link]


és mindig ezt csinálja.. pár hete kezdődött és mást nem hallok csak a dörömbölést,mászik fel a falra és visszacsúszik..és nem unja meg. Persze míg bent volt a kilépő addig azon keresztül mászott felfele a falra,épp hogy ki nem urgott. Én nagyon parázok hogy kimászik.

Lehet mozgáshiánya van?

Kivenni nem merem,mert agresszív nagyon,ilyet teknősben mé g nem láttam,mást nem csinál csak hörög és harap kiskora óta..

Sajnos szar az áramellátás a lakásba,és ha berakok nekik égőt akkor felrobban az égő. Pl ha porszívót dugok be akkor lecsapja a biztosítékot,ezért van vezetéknélküli akkus porszívóm is.

Kaját nem lát,csak hátulról falat,előlről meg ágyat:/

Mit csináljak vele,aludni se tudunk tőle? Meg egésznapos zaj már idegesít,és megvallom félek is mert nem egy kis teknős lassan ki fog tudni mászni :/

2012. dec. 13. 15:19
 5/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, de a képből nemigen derül ki, hogy mekkora is a terrárium. Nem tudod lemérni, legalább nagyjából?


Leírnád, hogy milyen fajta teknősről van szó? És ő mekkora?

2012. dec. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

nem tudom lemérni :/

De teknősöm ekkora és sárgafülű ékszerteknős:


[link]

2012. dec. 13. 20:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Értem. Bár a teknős képen sincs semmi, amihez viszonyítani lehetne.

Én továbbra is csak arra tudok gondolni, hogy kényelmetlenül érzi magát a helyén. Ha a másik kisebb, ő lehet, hogy azért nem csinálja, mert neki még pont elég a hely. Mekkora méretkülönbség van a két teknős között. Feleakkora, vagy....

Mást nem tudok sajnos mondani. :S

2012. dec. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez a helyzet :)

De én már megszoktam.

Esetleg vannak halaid?

Mert ha igen,akkor rakd oda a terráriumuk mellé a halas akváriumot,és úgy fog nekik udvarolni,hogy csak na! :D

2012. dec. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Add el a teknőst
2012. dec. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én tekijeim is ezt csinálják, én műanyag terrát vettem nekik, mert féltem, h kiütik az üveget:D Egyébként meg mivel a nagyobbik nagyon durván kimászik a terrából, már kb 2 éve úgy csinálom, hogy tényleg ki tudjon jönni, ha akar, és a kicsi is. Semmi gond nincs azzal, ha szabadon vannak a lakásban, max annyi, hogy figyelni kell, hogy mit eszik, illetve a gurulósszék alatt, ha van, akkor ne menjünk rájuk. Meg ugye a konnektorok ne legyenek a földön, és ne tudjanak kiszökni a lakásból. Tudják, merre van az én szobám, a fürdőszoba, néha radiátorok alatt találom őket kinyújtózva. Van saját "ágyuk" is a szekrény aljában, ők szárazon alszanak, így amikor felébrednek, fél méteren belül ott a medence víz. De van, amikor egy nagyon magasfalú terrában alszanak, mikor rendezzük a lakást (pl lamináltpadló lerakáskor), olyankor reggelente erre a csattogásra ébredek:) Addig csattog, amíg ki nem engedem, vagy legalábbis vizet nem kap:) Reggelente mindig friss langyos víz várja:)
2013. jan. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!