Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sisakos kaméleonról kérdések?

Sisakos kaméleonról kérdések?

Figyelt kérdés

Most vettem egy kis sisakos kaméleont terrabörzén és még lenne pár kérdésem.


1.Akiktől vettem azt mondták hogy naponta adjak be neki tücsköt mert naponta eszik.Mikor megvettem beadtam neki a tücsköt és még aznap megette.Másnap is evett.De most 2 napja nem.Nem fog éhenhalni?A tücsköt nem hagytam bent neki,mivel nem ette meg,kivettem mert azt olvastam nem szabad benthagyni nehogy megrágja.Vagy bent lehet hagyni?


2. Vizet még nem láttam hogy ivott volna.Raktam a terkójába kupakba vizet ,a növényekre is és üvegre is spricceltem.Így jó vagy valamilyen más módszer kell?


3.Ha majd nagyobb lesz mekkora terrárium szükséges neki?


4. Kell-e nekik UVA vagy UVB lámpa?


Válaszokat köszönöm.


2013. febr. 13. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
[link] :)
2013. febr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy ilyen UV-s izzó alatt volt nekem a kaméleon. Ez jó:

[link]


De raktam fölé még egy sima izzót is hogy és szobai futóka növényeket tettem alá, cserépbe. A növényeket másfél éves kora után megrágta, de amíg kicsi volt, addig csak mászkált rajta.


Egyszer nyitvahagytam a terráriumot, fölötte is volt egy adag ilyen növény, és fölmászott oda, és beült a cserépbe a növény közepébe. Így legalább nem szökött meg, tetszett neki a növény :)


A vizet én úgy csináltam, hogy vettem egy ilyen ezüst színű etetőtálat:

[link]

Erre spricceltem a vizet. Ezen jól látszódnak a vízpöttyök. Idővel megtanulta a kaméleon, hogy oda kell menni inni. Előszőr csak a kezével tologatta a vizet benne, de utána ivott is. Később meg már nem kellett állandóan vizet spriccelni neki, elég volt ha csak beraktam a tálba a friss vizet és már tudta.


Na most azért 28 fok alatt fázik, tehát valamilyen módon melegíteni is kell a terráriumát. Vagy lámpákkal, vagy fűtőlappal, fűtőkővel, tökmindegy, csak ne legyen hideg bent.

2013. febr. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem fog éhenhalni 2 nap alatt. 1 hétig is bírja, de pl lehet, hogy azért nem eszik, mert nincs UV lámpája.


Mondjuk egyszer nekem is megmakacsolta magát kiskorában, hogy nem akart enni, de én kicsesztem vele, mert beszórtam neki 20db kis tücsköt. A tücsköknek beraktam a terráriumba kis almát, hogy ők se haljanak éhen. És még lisztkukacot is tettem be apróbbakat egy tálba.


A kaméleon előszőr csak menekült a tücskök elől. Ideges lett, és pár nap mulva rájött, hogy jobban jár ha megeszi őket, akkor nem fognak a tücskök rajta mászkálni.


Aztán egy héten belül szépen mindet bekajálta.


Csak annyi, hogy a tücskökkel vigyázni kell, hogy ne fulljanak bele a vízbe, hát elég csak a tálra annyi vizet spriccelni, amibe még egy tücsök sem fullad bele. Nem kell bele sok víz.

2013. febr. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Később meg amikor a kamcsi nagy lett, már úgy raktam a tálba vizet, hogy rátettem 3db műanyag lefolyószűrőt, ami ott úszkált a vizen

[link]

ezen a tücskök ki tudtak mászni a tálból, így nem fulladtak bele, Illetve néha belefulladt 1-2 tücsi, de csak ritkán.


És én a tücsköket mindig úgy adtam neki, hogy csak fogtam, bedobtam a terráriumba és ott éltek.


Ha volt döglött, azt kiszedtem egy kanállal, hogy ne bűzölögjön ott.

2013. febr. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hja meg vegyél neki vitamin port is, az fontos, azzal szórd be a tücsköket, sáskákat.


Pl a "sera reptimineral c" az elég jó, abban nem csak kalcium van, hanem többféle vitamin.

2013. febr. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2. Ha napi kétszer vízzel bepermetezed a növényzeted, akkor az ott felgyűlt cseppekből fog inni a kaméleon. Nem kell neki tálka meg ilyenek.


3. [link]


4. ExoTerra Repti Glo 10.0 13W - magas UVB fényű terráriumi izzó ez kell neki

2013. febr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!