Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen fajta lehet a teknősöm,...

Milyen fajta lehet a teknősöm, milyen fajta?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy az ékszerteknősöm milyen fajta?Vagyis én meg tudom itthon álapítani hogy milyen fajta vörös esetleg sárga fülű vagy király teknős?És a teknősöknél hogy fiú vagy lány?:) És mit gondoltok azt is hogy kb mennyi idős?Az a helyzet hogy úgy kaptam... És nem valamelyik helyi boltban hanem tőlünk 70km-re vagyis még a boltba se tudok bemenni hogy akik vannak mennyi idősek...

És az egyik kérdésnél olvastam hogy kell a teknősöknek vízforgató!Megkérdezhetem hogy minek?Miért fontos?Mert ugye én hetente takarítom az akváriumomat ami elég nagy és egy kicsi teknőcöm:) van benne..Na igen és a kérdés:Minek a vízforgató hogy ha ki tud menni a napozóra levegőzni?Vagy csak én gondolom így?

És én nem kicsi kavicsot vettem meg rá napozót hanem kisebb-nagyobb kavicsokat raktam az akváriumba...

Igen:És miért nem eszi vagyis vadászik a rendes élő halakra?Pedig ott úsznak el előtte...És azt sem mondhatom hogy nem éhes mert mikor bedobtam neki a száraz kaját akkor evett:/


2009. szept. 14. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt hogy fiú vagy lány azt úgy tudod megállapítani hogy ha hosszú a körme akkor fiú ha rövid akk lány!!!VAGY beírod a googlebe hogy király teknős vagy ékszerteknős és akk meglátod hogy melyik a tied!!
2009. szept. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia!Azt,hogy milyen tekid van,és mennyi idős,azt így látatlanba nem lehet megállapítani!Google keresőbe néz rá, a teknős fajtákra!Amúgy a vörösfülű ékszerteki fején egy piros csík van,a sárgafülű tekinek sárga csík van,ezeket erről könnyen meglehet ismerni!A vörösfülű ékszerteknőst boltban már nem lehet árusítani,mert védetté nyilvánították!Persze,ha valakinek van otthon,abból nincs baj,csak az árusítása nem engedélyezett!Az hogy melyik a fiú,melyik a lány?A hím farkincája hosszú,vékony!A hasi páncélja a hátsó lábainál keskeny,homorú!A nőstény farkincája,rövid,tömzsi!A hasi páncélja a hátsó lábaknál kerekebb,domború!Szűrőt szoktak betenni hozzájuk,de ezzel az a baj,hogy mivel a tekik,a vízbe végzik szükségleteiket,valamint a kaját is a vízbe kapják,amit ha nem esznek meg,szintén a vízben bomlik le,hamar telítődik!Gyakran kell takarítani!Ha viszont nagy akváriumod van,akkor elég hetente egyszer cserélni neki a vízet!
2009. szept. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok!Folytatás!Szóval,ha nagy az akvárium,akkor elég hetente egyszer cserélni vizet!A lényeg az,hogy amint látod,hogy opálosodik a víz,akkor cserélni kell!Az nem baj,ha nem tettél az akvárium aljára kis kavicsokat,mert azzal csak össze karmolná,az akvárium alját!Legyen bent neki,olyan kő,amire ki tud mászni napozni,pihenni!Az,hogy miért nem eszik élő kaját?Lehet,hogy előtte nem kapott még ilyet,és nem ismeri!De az is lehet,hogy az új hely miatt még megvan szeppenve!Vegyél neki egy átok hínár nevezetű növényt,állatkereskedésben lehet kapni!Szálas növény,vitamin pótlásnak!Valamint adhatsz neki leforrázott saláta levelet is!Azt is nagyon szeretik!Amivel még etetheted!A kereskedésben lehet kapni:száraz teknős tápokat,szárított garnélla,rák4,szárított hal,Élő lisztkukac,Fagyasztott termékek,mint a vörösszúnyoglárva,fagyasztott hal,fagyasztott csiga!És élő hallal is próbálkozhatsz tovább,előbb utóbb megtanulja,hogy az ehető!A száraztápból van nekik,az úgy nevezett teknős heti menü!Abban vegyesen van száraz kaja nekik!De ne csak ez tegye ki az étrendjét!Változatosan adj neki kaját,és akkor egy kiegyensúlyozott,egészséges tekid lesz!Figyelj,arra is hogy a páncélja milyen állapotban van!Ha puha,akkor vitamin hiánya van!Ennek megelőzésére vannak vitamin cseppek is!De mondom,ha változatosan kap enni,és zöldet is kap akkor nem lehet baj!Sok boldogságot,a kis tekihez!
2009. szept. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális választ!

Ennivalóban mondhatom hogy változatosat kap...

Van neki itthon ilyen teknős táp szerű valmi ami kicsi és henger alakú.. Heti menüt is eszik,fagyasztott halat és most az akváriumába vettem neki halat de nem ette meg már 3. napja:( és csak a vizrt piszkolják..Ma már nem de holnap kitisztítom neki mert rendesen belepiszkítottak..

2009. szept. 16. 17:02
 5/9 A kérdező kommentje:

Jah igen előzőből kimaradt:

Sárga fülű a tekim:)

És nem hiszem hogy meg van szeppenve mert már lassan ez a 3. hete nálunk:)

Különben az egészséges ha valaki csak tápot ad neki?

2009. szept. 16. 17:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!A tegnapelőtti 20:34,20:49es vagyok!

Ha nincs megszeppenve,akkor csak csupán nem ismeri az élőhalat,lehet nem kapott még előtte ilyet!Mivel a teknősök igen válogatósak,ezért nem gondolom,hogy baj lenne,ha csak tápokat kapna!Van olyan ismerősöm,akinek a tekije a száraztápon,salátalevélen kívül,mást nem hajlandó megenni!A legtöbb teknős táp,már vitaminozott!De,még mindig csak azt tudom írni,hogy a legjobb az lenne,ha vegyesen kapna kaját,és nem csak tápot!Ha a fagyasztott halat megeszi,akkor az jó,a száraztápok mellé neki!Az élőhalal is próbálkozhatsz még!Most jut eszembe!Lehet,hogy aztán csak,azért nem vadászik rájuk,mert kapja a sok finomságot,és nem éhezik meg rájuk!:))

2009. szept. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Most már csak 2 naponta etetem... Eddig mindn nap kapott kaját...Ezt olvastam meg úgy gondoltam ha éhes lesz akkor megeszi a halat is..Mert már kedd óta ott vannak de nem hiszem hogy megette:/ A fagyasztott halat nem tudom hogy megeszi-e mert még nem adtam neki...Már vettem csak úgy gondoltam időigényes vagyis amire felolvad meg kicsit undorító is..És teknős békát lehet úgy is venni hogy valaki megunta bevitte valamelyik háziállat boltba és ott?Ha igen ennek a boltnak mi a rendes neve?

És a sárga fülű tekim mellé vehetek egy király tekit is vagy mád félét?

2009. szept. 17. 19:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Állatkereskedésekbe ritkán,de szoktak befogadni teknősöket,amit utána eladnak!Kérdésedre,hogy össze teheted-e a tekidet más fajjal!Igen!Királytekivel,sárgafülüvel,vörösfülüvel össze rakhatod!Ezek megférnek egymás mellett!
2009. szept. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lemaradt,hogy a mai 11:58as voltam!:)
2009. szept. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!