Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen gyík ez pontosan?

Milyen gyík ez pontosan?

Figyelt kérdés
Fekete fej,hát,farok. Oldalán apró fehér pöttyök, hasán narancssárga alapon fekete foltok vannak. Egy vízóra aknában találtuk, állt a víz benne. Gyíkszerű, 4-5cm-es van keze-lába. A víz alatt nagyon elvan, néha feljött levegőért, de feltűnően jól úszik. Várom a válaszokat.

#gyík #vizigyík
2013. ápr. 29. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Az nem gyík, hanem gőte :)). Kell neki a víz, azért van ott. Hagyd, ott van jó helyen :)!
2013. ápr. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
még pontosabban tarajos gőte. Ne fogd meg, nem szereti, ráadásul védett is.
2013. ápr. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, bár befogtuk, akváriumban van, kapott pár nagyobb követ, barátnőm teljesen oda van érte...:D Mivel táplálkozik? És mit javasolsz hogyan tartsuk?
2013. ápr. 29. 20:39
 4/5 A kérdező kommentje:

Na, én vagyok a lelkes barátnő.

Szóval muszáj volt befognunk, mert a vízórától le fog apadni a víz, annak meg gondolom nem örülne.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen helyen él ő, hová érdemes szabadon engedni? Vagy lehet-e befogva tartani, bár nem akarom kínozni, szóval inkább szabadba, de nem tudom hová. Itt van nem messzi a Vácrátóti arborétum, van egy nagy tavuk meg minden, régen ott engedtük el a békáimat, szerintetek ott jó helye lenne?

2013. ápr. 29. 20:44
 5/5 anonim ***** válasza:

A tarajos gőte Magyarországon védett és veszélyeztetett állat.


A legjobb hely, ahol elengedheted az az általad említett Vácrátóti arborétum. Ott biztonságban lesz, és egész biztos vannak ott fajtársai is.


(A vízórába félig-meddig került szándékosan. Az áttelelésre tökéletes hely, de sajnos kimászni nem könnyű belőle. Én is rendszeresen szedegetem ki a zöldvarangyokat a miénkből) :)

2013. ápr. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!