Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit csináljunk ha homoki...

Mit csináljunk ha homoki vipera van a kertben?

Figyelt kérdés
Magyarország olyan részén élünk, ahol homokos, szőlős vidék van és gyakran előfordulnak erre a homoki viperák, konkrétan a település határában van egy gödör, ahol gyakran szokták őket látni. Mostanában a kertben is látunk itthon, találtunk egy halott kis viperát a garázsban és a nagyot is láttuk a múltkor a kertben. Úgy tudom elég veszélyes a marása. Mit lehetne tenni? 3 kutyánk van kint a kertben, meg mi is sokat vagyunk kint, félő, hogy előbb-utóbb baj lesz belőle.
2013. máj. 8. 10:06
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%

Én méreggel próbálkoznék a fészküknél mondjuk egérbe rakva.

Gondolom ez nem a leg legálisabb mód, de egyszerűbb mint mongúzokat betelepíteni az önkormányzat meg úgyse tenne semmit.

2013. máj. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem kell vele semmit csinálni. Különben is védett állat és nem veszélyes a marása.

Semmi bajotok nem lesz tőlük.

Nehogy meg mérgezd őket, mert megbüntethetnek érte.

2013. máj. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nagyrészt semmit. Félnek az embertől, ha nem mentek oda fogdosni, akkor nem marnak. A kutyákra veszélyesek lehetnek, ha a kutya rátámad egyre, ez sajnos tény.


Mint minden hüllő, Magyarországon ezek az állatok is védettek. Tudom, most erre lehet mondani, hogy "első az ember" meg ilyenek, de az igazság az, hogy a természetben mi vagyunk a betolakodók, mi tettük tönkre az ő élőhelyüket. Én úgy oldottam meg inkább, hogy alkalmazkodom a mi kertünkben lévőkhöz, ott is vannak ilyenek. Meghalni meg egy lódarázs csípésétől is meg lehet, csak nem irthatok ki mindent, ami veszélyes...

2013. máj. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy múltkor a kutyát majdnem megmarta, mert a kutya szimatolta a vipera meg elkezdett ágaskodni felé meg minden, nagy nehezen elimádkoztam onnan a kutyát, a vipera meg lelépett. De én nagyon féltem a kutyáimat, a 2 gyerekemről ( 8 és 11 évesek) nem is beszélve.

Az addig oké, hogy mi tolakodunk be a természetbe, de akkor egész tavasszal és nyáron ne engedjem a gyerekeket se ki nyugodtan a kertbe játszani meg a kutyáimat se merjem nyugodt szívvel itthon hagyni.

Arról nem is beszélve, hogy már a pincébe se merünk lemenni pedig ott van minden zöldség meg dolgaink, de nem merünk lemenni, mert valószínűleg ott tanyáznak, én meg ha meglátok egyet tuti hogy agyvérzést kapok.

Szóval én nem bírom ezt így elviselni, hogy itt vannak.

Megölni nem akarom őket, mert nem szívesen bántok semmilyen állatot. Nincs valami humánusabb mód?

2013. máj. 8. 10:36
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hol laktok?

Értesítsétek az illetékes nemzeti parkot, hogy küldjenek ki szakembereket és természetvédelmi őröket a probléma orvoslására. Fizetnetek ezért nem kell. Ha megírod hol laktok, segítek keresni pár nevet, akit felhívhattok.

2013. máj. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Cegléd
2013. máj. 8. 11:06
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Cegléd a Duna Ipoly Nemzeti Park felügyelete alá tartozó terület.

Ott meglehet próbálni a Természetmegőrzési Osztály vezetőjét felhívnotok:

Baranyai Zsolt osztályvezető 1/391-4616

Egy próbát megér, Nála érdeklődni, hogy mi a teendő mert féltek és gyerekek is vannak. Vagy melyik tájegységvezetővel vegyétek fel a kapcsolatot.

2013. máj. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Natrixnál a pont. Addig pedig nagyon meg kell tanítani a gyerekeket, hogyan viselkedjenek. (Ez a későbbiekben is hasznos lehete.)
2013. máj. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek Natrixal

Semmi képpen se bántsd,Magyarországon minden hüllő és kétéltű védett.

,de nem hiszem,hogy homoki vipera ez a faj nem őshonos Magyarországon.

Én inkább keresztes viperára gyanakszom.

Magyarországon 2 vipera faj él

A keresztes/ védett/

És a rákosréti/ez a faj magyarországon enedemikus,csak itt található meg az egész világon és világviszonylatban is súlyosan veszélyeztetett.


habár ez itt most nem számit.


Tudom,hogy hülye kérdés,de tudnál róla csinálni egy képet,messziről zoomal?

2013. máj. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az alföldön élő rákosréti viperákat a helyi hagyomány hívja homoki viperának. A tudományos életben a homoki vipera másik fajt jelöl.
2013. máj. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!