Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit csináljunk ha homoki...

Mit csináljunk ha homoki vipera van a kertben?

Figyelt kérdés
Magyarország olyan részén élünk, ahol homokos, szőlős vidék van és gyakran előfordulnak erre a homoki viperák, konkrétan a település határában van egy gödör, ahol gyakran szokták őket látni. Mostanában a kertben is látunk itthon, találtunk egy halott kis viperát a garázsban és a nagyot is láttuk a múltkor a kertben. Úgy tudom elég veszélyes a marása. Mit lehetne tenni? 3 kutyánk van kint a kertben, meg mi is sokat vagyunk kint, félő, hogy előbb-utóbb baj lesz belőle.
2013. máj. 8. 10:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A névvel kapcsolatban még megemlíthetünk egy érdekességet. A Duna-Tisza-közén a népnyelv “homoki viperának” ismeri, ami természetesen nem azonos a tőlünk délebbre élő homoki viperával (Vipera ammodytes Linnaeus, 1758).


A szöveg forrása: [link]


Dolgoztam a Rákosivipera Védelmi Központban, nem voltak ártalmasak (természetesen aki undorodik tőle annak nehéz együtt élnie vele). Főként egyenesszárnyúakat fogyasztanak. Sajnos a rákosi vipera annyira penye, hogy egy mezei egér is képes leteríteni. Keresztes viperába Szlovákia hegyeiben, pontosabban a Rozsutec-en botlottam.

2013. máj. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

ÜDVÖZLÖM!

Felvenné velem a kapcsolatot?Lehetséges,h tudunk segíteni.küldtem üzenetet önnek!vagy e-mail veneficy@gmail.com

2013. jún. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Sn3ke válasza:

Semmit, mert nálunk nem élnek homoki viperák. Egyébként a homoki viperának megtévesztő a neve, mert pont, hogy nem él homokos talajon. Szerintem nagy eséllyel valamilyen közönséges kígyófélével hasonlítottad össze, mert amúgy nem hiszem, hogy már találkoztál volna bármely vipera fajjal is, mert igaz, hogy élnek nálunk, de ritkák és ráadásul nem is szeretnek emberek közelében élni.

(Egyébként csak 2 alfaj él Magyarországon: keresztes vipera, rákosi vipera) Szóval nagyon kevés annak az esélye, hogy egy viperával találd szembe magad.

2018. ápr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!