Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan kell gyíkot tartani,...

Hogyan kell gyíkot tartani, ápolni (stb)? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Gondolkozok egy gyík tartásában. Ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsokat kérni. Tehát a kérdésem összefogalava: Melyik az a gyík, amelyiket nem túl nehéz tartani (ez alatt azt értem, hogy nem kell neki ilyen bazi nagy hely, csak egy terrárium)és lehetőleg kicsi? Ha valakinek van javaslata, kérem ossza meg velem a tapsztalatit, hogy mi a jó a gyík tartásban és mi a rossz. Akinek van hozzám türelme annak nagyon nagyon köszönöm! :)



2013. jún. 3. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:

pl vannak ezek a szép kis ékeszergyíkok


Veszel egy terráriumot, mondjuk egy kb 40x40x50-es körülibe 2 gyíkot beraksz, alulra teszel tőzeget, és 2 cserép guzmán broméliát mondjuk, aztán virágspriccelővel mindennap bespricceled a növényt, mert a harmatot isszák az állatok. Állatkereskedésben veszel nekik élő kis tücsköt enni, és lehet kapni vitamin port (reptimieral c) amivel beszórhatod a tücsköket. A terrárium tetejének kb a fele rácsos, oda ráteszel egy repti glo 5.0 izzót. Ez egy kis UV fényt is nyom az állatoknak, az kell nekik, olyan mintha sütne a nap, azért kell a rácsra tenni, mert az üvegen nem hatol át az UV. Viszont a broméliának lehet hogy ez a fény nem elegendő, ezért egy 6500 Kelvines izzót még ráraksz, azt szeretik a növények.

Ha még van rá pénzed, akkor lehet kapni kis csobogót is hüllőknek, az is jó, rámásznak a gyíkok, onnan isznak, stb, csak abban néha cserélni kell a vizet.

2013. jún. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2013. jún. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez a gyíkoknak

[link]


Ez a növényeknek

[link]

2013. jún. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

WoW ... nagyon sokat segítettél, köszönöm. A gyík a képen nagyon tetszik.

Ezek után komolyan elgondolkodom a dolgon, mert ez így elég szimpatikus.

Lenne még pár kérdésem: Hogyha mindent beleszámolunk (gyík, növények, lámpák ) naggyából mennyi kerül ez nekem? És még az, hogy alájuk mit kell rakni? (Bocsi, ha hülyét kérdezek, de én még nagyon új vagyok ebben a témában) Valamint az etetésükkel kapcsolatban (mennyit, mikor).

Nagyon nagyon szépen köszönöm! Egyébként a képen a gyík a tiéd? Nagyon szép. :)

2013. jún. 3. 17:52
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, látom, hogy írtad a tőzeget ...
2013. jún. 3. 17:54
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja nem az enyém, én még nem tartottam gyíkot, csak tudom, mert láttam az állatkereskedésben és beszéltünk róla, mert az ékszergyíkon gondolkodtam én is hogy veszek majd egyszer, mert aranyosak, kicsik. Mondjuk elég fürge állatok, ha nyitva marad a terrárium és megszökik biztos nehéz megfogni.



Régen volt egy madagaszkári nappaligekkóm, szintén hasonló trópusi állat, annyi különbséggel, hogy ő tudott inni a tálból vizet, sőt mikor kint rohangállt a lakásban, az akváriumot is megtalálta és akkor onnan ivott. De ő nagy 22 centis állat és neki nagy terráriuma volt, 35x90x60cm-s, csak később eladtam, meg a terráriumát is, mert úgymond másra kellett a hely.


Most kis pálma békakat tartok, de azt is dettó ugyanúgy kell.

[link]


Jó ez a bromélia, mert nekem régóta megvan és tök jól bírja ezt a párás levegőt, meg a meleget a terráriumban.


Raktam már be így szobai futókát is terráriumba, de az kint az erkélyen jobban nőtt, mint a terkóban, ezért havonta cserélgettem, egy futóka volt kint, egy bent, és mikor a benti már döglődött, akkor csere, hogy helyrejöjjön :)

2013. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy ekkora terrárium boltban 10 ezer körül van.

Lámpák össz 7 ezer körül.

Gyík talán 4 ezer Ft darabja


A tücsök, lisztkukac olcsó, nem esznek többet napi 3 tücsöknél. Ha a terráriumban rohangásznak a tücskök és nem eszik meg, akkor tegyél be egy szelet almát, hogy a tücsköknek is legyen kajájuk. Aztán majd megeszik őket a gyíkok, ha éhesek lesznek.


Egy Guzmánia növény az Oktogoni virágosnál egy ezres, de ezt télen néztem, nyáron most nem jártam arra.



Viszont lesz Terrapláza a Lurdy ház 1. emeletén, június 16-án


Szerintem ott árulnak majd olcsóbban terrárumot. Szoktak. Meg lehet hogy gyíkot is, tücsköt, mindent.

Szerintem érdemes kinézni, ha ilyen dolgokat akarsz vásárolni. Valószínűleg úgy olcsóbban kijössz.

2013. jún. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél. :)

Még lenne egy utolsó kérdésem, a takarításukkal kapcsolatban. Márminthogy mennyi időn ként kell?

Mégegyszer köszönöm a részeletes tájékoztatást! :)

2013. jún. 4. 14:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát amikor koszos. Mittudomén havonta.


Nálam csak békák vannak, ők sem esznek többet, kb annyit mintha gyíkok lennének. Kakálnak ilyen kis 3-5 mm-es bogyókat. Ha kinyitnám a terráriumot rendesen ez a 3 béka 3 felé ugrana, ezért csak úgy tudom takarítani, hogy kicsit nyitom ki, kb annyira, hogy a kezem beférjen, és ha épp nincs a növényen egyik sem, akkor kiveszem a növényt, lemosom csap alatt, az üveget pedig egy vizes szivaccsal letörlöm. A talajt még csak egyszer szedtem ki, egy kanállal. Na mindez már lehet hogy 2 hónapja volt és azóta nem is takarítottam. Lassan már ideje lenne, már látszik, hogy kéne :)

2013. jún. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy volt türelmed a kérdéseim megválaszolására! Nem mindenkinek lett volna :D
2013. jún. 7. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!