Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Létezik vegetáriánus étrend...

Létezik vegetáriánus étrend kaméleonnak?

Figyelt kérdés
Párom nagyon szeretne egy kaméleont,de nagyon jó szíve van és nem szeretné élő állatokkal etetni. Azt szeretném kérdezni,hogy van-e valamilyen "táplálékkiegészítő" vagy bármi,amit lehet adni neki élő eleség helyett.

2013. jún. 6. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az állatnak kellene hozzátok igazodnia, hanem nektek az állathoz. Nektek kell olyan körülményeket teremteni, amiben jól érzi magát, otthonosan. Ha ezt nem tudjátok neki megadni, válasszatok mást.
2013. jún. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne akkor, ha növényevő állatot választanátok, nem pedig ragadozót?
2013. jún. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kaméleon épp hogy arról híres hogy a nyelvével képes megragadni az elő rovarokat.Nem lehet mással etetni mint ahogy a ló sem eszi meg a húst :S
2013. jún. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

"de nagyon jó szíve van és nem szeretné élő állatokkal etetni"


Azt meg ne mond, hogy nem ütitek le a legyeket, szúnyogokat, csótányokat, mert elsírom magam.

2013. jún. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a válaszokat.
2013. jún. 6. 14:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Útolsó:

de roh@dt igazad van :D

egypk ez a természet rendje,azt még megértem hogy a kígyó meg teknős tartók nem akarják szenvedni látni azt az egeret vagy halat


nade hogy a bogarat?

és igen nem lehet mással etetni,nem nagyon eszik meg semmi mást,és ha jól tudom csak az élő kaját fogadja el.

A legtöbb hüllő rovarevő nem nagyon tudsz válogatni közülök

Viszont ajánlom a szárazföldi teknősöket mert az növényevő :)

2013. jún. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a kaméleonom 2 évesen az 5 centis sáskából úgy 5-öt meg evett és 3 centis tücsökből meg vagy 20-at egyszerre. Csak az élőre vadászott. A döglöttet kikerülte. Valszeg eszért nem lehet rászoktatni tápra, mert a mozgásra reagál.

Bár egyszer a vasszöget is megpróbálta kihúzni a falból a nyelvével, azt hitte kis bogár, de ez nem volt általános.

2013. jún. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A zöld leguán eszi a zöldségeket, gyümölcsöket, lehet hogy neki nem kell tücsök, ezt nem tudom, nézz utána.


Ha nem hüllő, akkor:


Red cherry garnélák esznek zölborsót, kukoricát, meg van nekik való száraz táp is.

A botsáska valamilyen bokor levelét eszi.

Algaevő halak, pl ancdistus megeszi az algatablettát, uborkát.

Vagy egy nyúl, aki szénát, zöldségeket és tápot eszik.

Esetleg hörcsög [link]

2013. jún. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!