Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Magyarországon miért néznek...

Magyarországon miért néznek úgy rám, mintha egy másik faj lennék, amikor mondom, hogy vegetáriánus vagyok? Itthon még ez szokatlanabb, mint nyugaton?

Figyelt kérdés

Szerintetek miért van ez így? Elmaradottabb kultúrára vall? Sokat tartózkodtam Ausztriába az utóbbi időkben és ott ilyen téren sokkal jobban "kiszolgáltak", értem úgy, hogy mindig volt ugyanolyan változatos vegetáriánus menü az éttermekben, mint húsos. Meg alapból nem idegenkedtek ettől úgy az emberek, mint itthon.


Itthon, ha véletlen szóba kerül és mondom, hogy én nem eszem húst, akkor rögtök kikerekedett szemekkel mondják, hogy 'de hát az egészségtelen ám, a hús az kell' stb...


Szerintetek ez tudatlanságra, kulturális szegénységre vall? Minek tudható ez be?



2013. máj. 13. 15:05
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
36%
Tényleg nem annyira egészséges.
2013. máj. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
82%
Lehet,hogy a társaságod rossz hozzá. Én nem láttam még hüledezni senkit a vegetáriánus szó hallatán, sőt, minden étteremben láttam sok vegetáriánus ételt is.
2013. máj. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
22%
Itt nincs annyira elterjedve még ez a vegetáriánus mánia, bár szerintem nem is fog. Legtöbb ember azért józan paraszti ésszel gondolkodik, jó kis szalonna, meg kolbász. Jó az már a másik véglet mert az meg azért egészségtelen, de egészséges mértékben és minőségben a húsra szűksége van a szervezetnek, sokan kizárt dolognak tartják hogy ne egyenek húst, ami normális. Az meg mindenkinek a maga döntése hogy milyen hóbortot talál ki magának, el kell fogadni és kész. De a magyar ember nem tudja elfogadni ezeket különcködéseket, túl csőlátású.
2013. máj. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
91%
Mert itt az országben a vegetáriánus életmódot nem tartják egészségesnek. Ha egy olyan országba mész, ahol bogarakat esznek és te nem eszel, hát ott nyilván furcsálni fognak szintén. :)
2013. máj. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
89%

Mert kimondatlanul is személyes támadásnak veszi mindenki, főleg felénk. Valóban a szalonna-kolbász-sülthús szentháromságban gondolkodik mindenki "józan paraszti ésszel", csak épp azt felejtik el, hogy a régenvolt józan parasztoknak tényleg ilyeneket kellett enniük, hogy napi 12 órában bírják a földeken a munkát, manapság meg inkább az íróasztalnál üldögélés számít átlagos munkának.


Én húsevő vagyok, de abszolút elismerem, hogy mennyivel meg tudja hosszabbítani statisztikailag az életet a vegetarianizmus (5-8 évvel) ill. a veganizmus (10-12-vel), több ezer tanulmány készült a témában.


Talán az idegentől meg az újtól való ösztönös fóbia miatt zabál az átlagmagyar ennyi húst, amikor a napi egészséges mennyiség MINDEN HÚSBÓL (beleértve a felvágottat is) 20-25dkg lenne, heti 2 húsmentes és 1 halnap mellett.


Szerencsére aki akar, az (főleg Budapesten) tud már úgy-ahogy diverzen étkezni, még ha nem is szeret főzőcskézni minden nap (pl. én).

2013. máj. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
90%

A vegetáriánusok fogyasztanak tejtermékeket és tojást, melyek pont ugyanannyi esszenciális aminosavat (segítek, mert gondolom nem tudod mi az: teljes értékű fehérjét) tartalmaznak, mint a hús éppenséggel.

A vegánok pedig külön odafigyelnek arra, hogy a növényi étrendet úgy állítsák össze, hogy az teljes értékű fehérjeprofilt adjon ki (akár a wikipédián is olvashatsz erről, hátha annak elhiszed).


Kérdező: valamilyen szinten szerintem igenis elmaradottabb kultúrára vall. Nem rosszindulatból, de sajnos Magyarország sok tekintetben visszamradott a nyugathoz képest. Ebből az egyik legélesebben látszódó dolog a tolerancia; az, hogy sokan valóban személyes támadásnak vagy abnormálisnak veszik, hogy más hogyan étkezik. Én úgy gondolom, hogy a táplálkozás és az ízlés magánügy, akkor is, ha emögött valamiféle megfontolás áll.


Én is vegetáriánus vagyok jó 12 éve, igyekszem senkinek nem az orrára kötni, amíg rá nem kérdeznek egy közös étkezésnél, hogy miért nem eszem húst inkább. Rengeteg rosszindulatú megjegyzés, atrocitás ért már alapvetően értelmes emberektől, bizony, a magyar csőlátás miatt. Kis hazánkban a tolerancia sajnos ismeretlen fogalmom, még akkor is, ha olyasvalamiről van szó, ami mások életét egyáltalán nem befolyásolja.


Egyetértek abban, hogy az éttermekben és főleg az étkezdékben nagyon szegényes a vegetáriánus, urambocsá' vegán kínálat - kimerül általában a rántott sajt/gomba és grillzöldség trióban.


Egy jó ideje Németországban élek már. Itt még egy mexikói! étteremben is 6 féle vegetáriánus ételt véltem felfedezni az étlapon, leves is volt. De általánosságban elmondható, hogy sokkal jobban odafigyelnek mind a vegetáriánusokra, vegánokra, mind az egészségügyi okokból más diétát követőkre, és ha az étlapon nincs megfelelő, akkor szívesen készítenek külön kérésre is ételt.

A felfogás is más - ha itt kiderül, hogy az ember vegetáriánus, akkor maximum érdeklődő kérdéseket kap, hogy nahát, mióta, sőt olyan is volt többször is, hogy húsmentes recepteket kértek tőlem az étkezésük változatosabbá tétele érdekében. Viszont semmiféle rosszindulattal, megvetéssel, kötözködéssel nem találkoztam.


Nem csak a vegetáriánizmussal van ez így Magyarországon. Aki meleg, az még mindig főbenjáró bűnt követ el sokak szemében, sőt, néha olyan dolgokat olvasok ezen a fórumon, hogy mi az, hogy nem házasodnak templomban/nem keresztelik meg a gyereket, meg hogy az ateistákat le kellene lőni. Ez van... majd egyszer, évtizedek múltán talán Magyarország is eljut arra a szintre, hogy felismeri, mi az a tolerancia, és nem kötnek majd bele az emberek puszta rosszindulatúságból olyan dolgokba, amikkel kapcsolatban egyrészt tájékozatlanok (lást fentebbi, fehérjés válaszadó), másrészt semmi közük hozzá.

2013. máj. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
29%

"Nem csak a vegetáriánizmussal van ez így Magyarországon. Aki meleg, az még mindig főbenjáró bűnt követ el sokak szemében, sőt, néha olyan dolgokat olvasok ezen a fórumon, hogy mi az, hogy nem házasodnak templomban/nem keresztelik meg a gyereket, meg hogy az ateistákat le kellene lőni. Ez van... majd egyszer, évtizedek múltán talán Magyarország is eljut arra a szintre, hogy felismeri, mi az a tolerancia, és nem kötnek majd bele az emberek puszta rosszindulatúságból olyan dolgokba, amikkel kapcsolatban egyrészt tájékozatlanok (lást fentebbi, fehérjés válaszadó), másrészt semmi közük hozzá."


nevetséges hogy a melegekhez és a különböző vallásokhoz hasonlítod a vegetarianizmust, jó hogy nem vagyok rasszista mert húst eszem


amúgy meg a melegekkel (sőt semmilyen rassz, vallás tagjaival) nincs semmi bajom, azt csinálnak amit csak akarnak hiszen szabad emberek

2013. máj. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
74%

"...nevetséges hogy a melegekhez és a különböző vallásokhoz hasonlítod a vegetarianizmust, jó hogy nem vagyok rasszista mert húst eszem..."


Szerintem nem arra célzott, hogy rasszisták, hanem hogy a MÁSSÁGOT (legyen az bármi) nem fogadják el, vagy csak nehezen.

2013. máj. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
89%
Egyetértek azzal, hogy itt Magyarországon általában a mássággal szemben kevésbé elfogadóak az emberek.
2013. máj. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim válasza:
96%

Irigyellek! Bár én lennék vegetáriánus. Pedig ha vegetáriánus ételt eszik az ember,akkor eszébe nem jut,hogy hú bakker nem ettem húst.

Ismerek egy pár embert aki vegán. Sokkal nyugodtabbak és kiegyensúlyozottabbak. Szebb a bőrük.

Én sem eszem húst főleg a vallásom vagyis a leendő vallásom miatt. ( Krisna tudat )

Bocit sosem, csak valamilyen alacsonyabb létformát,ha minden kötél szakad.

Szerintem a magyarok mindenkit egyformán leszólnak, aki nem az átlag mert itt nem csak az elmaradott kultúra diadalmaskodik,hanem úgy általában a Tudatlanság is.

2013. máj. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!