Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy vegetáriánus étrend is...

Egy vegetáriánus étrend is lehet olyan egészséges, mint egy olyan, amiben van hús is?

Figyelt kérdés
2012. júl. 12. 16:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
22%
nem, kell a szervezetnek a fehérje. abból épülnek fel az izmok.
2012. júl. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Évtizedek óta tartó vitára ne egy fórumon akarj már választ kapni. Nézz utána neten, orvostársadalom egyik fele azt mondja, lehet, másik meg azt, hogy nem, erre te itt nem fogsz választ kapni.
2012. júl. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

SZERINTEM nem.

nem azt mondom, hogy naponta kell enni a bolti pározsit de néha egy kis csirke, pulyka, hal vagy más hús egészséges és kell is

persze egy vegetáriánus vagy vega mást mondana

2012. júl. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
bolti párizsi alapból nem jó. csirke pulyka ilyenek meg a fehérje miatt kellenek. persze egy ahogy fölöttem is írták a vegetáriánus megmagyarázza hogy nem kell.
2012. júl. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
A kell az mégis erős szó, hiszen a vegetáriánusok sem halnak meg, nem sorvadnak az izmaik, egészségesek és élik világukat. A fehérjét szintetizáljuk aminosavakból, a nem esszenciális aminosavakat is létre tudjuk hozni, a szója és néhány növény pedig tartalmazza ezeket a savakat. Felesleges vita, egyik tábor sem hal meg.
2012. júl. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:

Embere válogatja. Nézz utána a vércsoport diétának. Minden vércsoportú embernek más-más ételre van szüksége. Pl a 0-ok húsevők. Nekik sok húst kell enniük, akkor lesz egészséges a szervezetük. Az A-nak nincs szüksége sok húsra, (szerintem nekik jön be a vegaság)

Tapasztalatom: Én, mint nullás, 1.5 évig voltam vega, tökre ment a szervezetem. A hajam 1,5 év alatt semmit sem nőtt. A vérképem is tönkrement. Egy pasi miatt hagytam abba a vegaságot, mert hosszúhajat szerettem volna.

Ismerősöm A vércsoportú, 25 éve full vega, és olyan egészséges, mint a makk!!!!!

2012. júl. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
Jah, és mikor ismét elkezdtem húst enni, rögtön elkezdett nőni a hajam is. A vérképemnek hosszabb idő kellett, míg rendbe jött. :)
2012. júl. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Magyarán NEM KELL enni húst, anélkül is lehet egészségesen élni, de néhányunknak így egyszerűbb. Tulajdonképpen ízlés kérdése.
2012. júl. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Ez azért így nem igaz, egy sor hiánybetegségben szenvednek, a vita igazából azért értelmetlen, mert egyik napról a másikra vegetáriánusnak lenni, hogy mondjam, értelmetlen dolog. Ez tipikusan annak az esete, mikor az ember az önsanyargatásra kitalál egy ideológiát. Semmi bajod nem lesz úgymond a bolti párizsitól sem, meg semmitől, amire manapság azt mondják, hogy egészségtelen. Ez sem igaz, lesz tőle bajod, de ez most mindegy.


Attól sem lesz bajod, ha mindennap kétszer seggbe rúgnak.


A kérdés ugyanis szerintem az, hogy hajlandó vagy-e alárendelni a szervezetedet egy minőségi éhezésnek. Ha úgy gondolod, hogy igen, akkor hajrá.

2012. júl. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"nem sorvadnak az izmaik,"


Ez így nem igaz. Ha szinten tartani tudják is esetleg, növekedni sosem fog az izomzatuk.

2012. júl. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!