Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » S. O. S. Kígyót fogtam a...

S. O. S. Kígyót fogtam a kertünkbe ijedtemben kinyírtam vasvillával. Milyen kígyó és veszélyes e?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2013. jún. 23. 14:25
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Jah igen mérges viperák élnek magyarországon. Nem azért,de Én még életem során ekkor siklót nem láttam, főleg a kertünkbe, Én csak a vízi síklót ismerem az meg jóval kissebb.
2013. jún. 23. 14:58
 12/35 anonim ***** válasza:
sikló, nálunk is szokott lenni.
2013. jún. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
így is totál idiótának tűnsz, hova fokozod még?
2013. jún. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
51%
ez vizisikló
2013. jún. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem szimpatikus a dolog, mert szeretem a kígyókat és alapvetően nem szoktak megölni az állatokat, nem zavarnak.

De szerintem azért valamennyire érthető, hogy a kérdező megijedt. Éles helyzetben még ha ismered is valamennyire a kígyókat teljesen más, nem jut eszedbe, kételkedsz, gyorsan kell döntést hozni stb. Ő pedig nem is ismerte. Ha esetleg pont olyan helyen volt, hogy elállta az utat és a házba sem tudott beszaladni, akkor nem csoda, hogy ijedtében nem látott más megoldást és megölte.

Én is sajnálom a kígyót és az is szomorú, hogy Magyarországon (meg gondolom máshol is előfordul az ilyesmi) ennyire nem ismerik az emberek a körülöttük élő állatokat, a csodálatos szarvasbogarakat is tapossák agyon (lekevernék nekik egy sallert)! De ez nem csak a kérdező hibája, nyilván van dolga, nem jutott még különösebben eszébe, hogy akkor elkezdi tanulmányozni a kígyókat. A tv-ben pedig normális műsort alig adnak, pedig lehetnének akár ilyen pár perces kis tájékoztatók is hazánk élővilágát bemutatva a filmek között. Az ismeretterjesztő csatornákon pedig külföldi műsorok vannak, az USA-ban élő kígyókkal itt nem megyünk sokra.


Szóval szerintem kellene egy program, hogy az emberek megismerjék ezeket az állatokat és akkor a kérdező sem szúrta volna le szegényt.

2013. jún. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

Ja egyébként két fajta veszélyes vipera él csak Magyarországon, de azok is csak egy elhatárolt részen és az egyiket már évek óta nem látták, a másikkal is csodaszámba megy, ha találkoznak. A fajta a kihalás szélén.

Szóval inkább amiatt kellene aggódni, hogy eltűnnek, mintsem, hogy megmarnak.


Ez az egyik:

[link]

[link]


és a másik:

[link]

[link]


[link]


Végül több oldalt is linkeltem, ajánlott átnézegetni őket, hasznos infók egyéb kígyókról is.

2013. jún. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
73%

Akár cirkuszból vagy valakinek terráriumából is megszöget veszélyes kígyó,

Ilyen logika mentén,aki csúnyábban néz rád, vasvillát döföl belé,mert biztos ő a baltás gyilkos. Amúgy épp a kezedbe volt,vagy még érte mentél??Nem hirtelen felindulásból,hanem megfontolt, aljas indokkal elkövetett gyilkolászás!!

2013. jún. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 sadam87 ***** válasza:
100%

Nekem is vízisiklónak tűnik. Azok egész nagyra megnőhetnek, simán lehetnek nagyobbak 1 méternél.

Magyarországon tényleg két mérges kígyó él. A rákosi vipera majdnem kihalt (most telepítik újra), és a harapása nem sokkal veszélyesebb, mint a darázscsípés.

[link]

A keresztes vipera gyakoribb, de az is csak néhány fordul elő, ha máshol ész, nem kell tőle tartanod.

[link]

A lakott területeket egyébként is elkerüli, és csak akkor szokott támadni, ha prvokálják.

A mérge sokkal erősebb, mint a rákosi viperáé, kórházi kezelés nélkül halálos is lehet, de megfelelő kezeléssel nem okoz maradandó károsodást.

[link]

Ami a szabadon eresztett kígyókat illeti, elvileg veszélyes állatok csak engedéllyel tarthatóak. Persze illegálisan biztos be lehet szerezni, de talán azért ez nem olyan gyakori, szóval nem hiszem, hogy hazánkban túl sok veszélyes kígyót eresztenek szabadon. Mindenesetre a hazai fajok jobb ismerete segíthet a nem ideillők felismerésében.

2013. jún. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
77%
kutyát is átszurod mert ugat?? hülye debil..
2013. jún. 24. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Elszeretnék árúlni nektek egy nagy titkot, hogy a szomszédom nevében raktam fel a kérdést,(elhiszitek vagy sem) nem Én öltem meg,de sajnos azt nem tudom mit tettem volna a szomszéd helyzetébe kerültem volna, valószinü elmenekültem volna elöle vagy gyorsan beszaladtam volna fényképezőért és uttána néztem volna mi volt az... De semmi képp nem bántottam volna.
2013. jún. 24. 15:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!