Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van itt valakinek gabonasiklój...

Van itt valakinek gabonasiklója? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy gabonasiklót és ehhez kérném a tapasztalt tartók véleményét

2013. júl. 7. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tartása viszonylag egyszerű, kezdő terraristáknak is ajánlott!

Tartása:

Egy kifejlett párnak 80x40x40 területű terrárium szükséges. Ettől nagyobb terrárium persze csak még kényelmesebb „lakást” jelent nekik. Aljzatnak használható, virágföld, tőzeg, fakéreg és még számos lehetőség közül választhatunk. Minden esetben tegyünk be neki bújóhelyet , vizesedényt (akkorát, amibe beletekeredve kényelmesen elfér, mert időnként szeretnek fürdeni), és mászóágat. A rejtekéül szolgáló hely akkora legyen, amibe ha bemegy, hozzáérjen a teste, 2 falához, mert ez biztonságérzetet nyújt neki. A mászóágak a sikló testének 2x-es vastagsága legyen. Ez segít a kígyónk vedlésében is. Ha a terráriumba hátteret is készítünk, ezen is szívesen csúszik a siklónk. Feltétlenül fertőtlenítsünk minden tárgyat, melyet a terráriumba teszünk! Nappal legyen a 26-28 C, este pedig 21-23 C. Ezt elérhetjük megfelelő megvilágítással, watt számot emelve vagy csökkentve. Terráriumunk legyen megfelelően szellőztetett. Díszítéshez használhatunk strapabíró növényeket, műnövényeket. Baby siklóinkat megfelelően szellőző kis dobozban, kis terráriumban tartsuk, papírtörlő aljzattal a legcélszerűbb, ivóvíz mindig legyen előttük!


Amúgy nekem is van gabonasiklóm, és nagyon szelíd állat!

2013. júl. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Táplálás:

Mindig az állatnak megfelelő méretű rágcsálóval etessünk! Baby siklónkat napos illetve szopós egérrel etessük. Majd rátérhetünk a pattogós méretre, aztán a felnőtt egyedekre. Etethetünk patkánnyal is, és hörcsöggel, csak az utóbbival vigyázni kell, mert hizlal. Én kis siklóimat heti 2x 1, vagy heti 1x 2 napos egérrel etetem. Felnőtt siklóimat pedig heti 1 felnőtt egérrel. Néha a változatosság kedvéért megkínálom őket hörcsöggel is. A gabonasiklók nagyon falánk állatok, vigyázzunk a túletetéssel, ez visszahányáshoz vezethet! Ha egy helyen több állatot tartunk, akkor csipeszről vagy külön dobozolós módszerrel etessük, azaz válasszuk el az állatainkat! Etethetünk fagyasztott rágcsálóval is, ilyenkor azt szobahőmérsékletűre vagy testmelegre olvasszuk ki!

2013. júl. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És ha egyedül van akk mekkora terráriumban kell elhelyezni? Amúgy ezt a szöveget olvastam vmelyik weblapon amit itt írtál de azért Köszi:)
2013. júl. 7. 15:07
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja és spotlámpa jó neki vagy inkább fűtőlap legyen?
2013. júl. 7. 15:14
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem legyen inkább fűtőlap, de mondjuk ha teszel be neki faágat vagy ilyesmit, akkor inkább a spot lámpát ajánlom....szóval lehet mind kettő, javíts ki ha rosszul tudom! :)
2013. júl. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy állatnak, egy 120*80*40 terrárium, megfelelő, és kivételesen a hátterezést is nagyon ajánlom, mivel ez búvóhelyet biztosít siklónknak.
2013. júl. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom,hogy a terráriumban legyen egy melegebb fél meg egy hűvösebb. A melegebb oldalon 28 fok legyen,a hűvösebb oldalon 24C fok ezért kérdeztem mert a spotlámpa nem Tom mennyireszórja a fény mert lehet mondjuk ,h az egészet melegen tartja vagy pedig túl keveset tart melegen
2013. júl. 8. 08:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát ezt nem tudom! :(
2013. júl. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
M1 majd megkérdem boltban téll am kisállatkereskedés vagy tenyésztő a jobb?
2013. júl. 8. 11:57
 10/11 anonim ***** válasza:
sztem tenyésztő
2013. júl. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!