Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Honnan tudom megállípítani,...

Honnan tudom megállípítani, hogy a teknősöm vizi, vagy szárazföldi?

Figyelt kérdés
Találtam a kertünkben egy teknőst.Valahogy meg tudom én is állapítani, vagy vigyem szakemberhez?
2008. jún. 25. 00:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az a biztosabb ha valami állatorvoshoz elviszed...ő biztos megtudja állapítani,hogy szárazfldi vagy vizi teknős.
2008. jún. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van úszó pikkellye a lábán vizi de itt kérdezd meg www.teknosforum.hu és tegyél fel rola képet minnál elöbb mert ki fog száradni ha vizi de mielött vizbe teszed kérdezz meg valakit én is megmondanám ha látnék rola képet
2008. jún. 25. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Ha a kertben találsz teknőst, akkor az a legtöbb esetben mocsári teki lesz (fekete színű, apró sárga foltokkal).

Ez esetben vízi teknősről van szó, de mivel védett, én azt tanácsolom, vidd el egy tó közelébe, és ott engedd el.

Lehetséges, bár nem valószínű, hogy ékszer teknős, esetleg görög teknős. (Előbbi vízi, utóbbi szárazföldi) Ők valószínűleg a gazdájuktól szökhettek meg.

Írd be google képkeresőbe a következő szavakat:

mocsári teknős

ékszerteknős

görögteknős


Ha egyik sem hasonlít rá, akkor tényleg fordulj szakemberhez fényképpel, vagy teknőssel a kezedben.

2008. jún. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:)
2008. jún. 26. 23:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nézz küröl az interneten és keress képeket!Szerintem onnan is meg lehet állapítani,mert eléggé hasonlók az egy fajtába tartozó teknősök itt van egy két honlap címe amin különféle teknősfajták vannak:


[link]

2009. jan. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!