Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen helyre, házba, környékr...

Milyen helyre, házba, környékre költözzek, ha nem szeretném, hogy kígyók (siklók) bemásszanak a lakásba?

Figyelt kérdés

Nagyon erős fóbiám van, rettegek, a nap minden percében, mióta a környékünkön (SZEGED BELVÁROSA)találtak egy gabonasiklót.

El szeretnék költözni, de közben kiderült, hogy volt akinek 7!!! emeletet megmászott a házfalon a szomszéd pitonja (most olvastam egy lentebbi kérdésben).


Már úgy érzem, hogy képtelen vagyok élni, éjszakánként nem tudok aludni.


Olyan történeteket olvastam itt Gyk-n, hogy folyamatosan remegek már.


Kezeltetem a fóbiámat, de megbénít a folyamatos rettegés.


Képeket sem bírok látni róluk, már a képtől is sírok, mi lenne ha élőben látnám.


Nem is tudom, hogy hova tudnék költözni, már az öngyilkosság is megfordult a fejemben már annyira kétségbe vagyok esve.


2013. júl. 24. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
A költözés szerintem nem megoldás. El kellene menned egy pszichológushoz, esetleg egy hüllőterápiára(ritka, d hallottam már róla), és utána nem lenne félelmed. Lehet kezelni a dolgot, de ha ilyen súlyos, inkább fordulj szakemberhez.
2013. júl. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én például nem rég voltam a nyíregyi állatkertben, ahol pont akkor etették a kígyókat, fogalmam sincs milyen fajták, nem a nagy böhöm jószágok, de lazán kinyitották az üvegajtót és még úgy kellett piszkálni, hogy "na de mégis egyed már meg ezt az egeret, mert nem érünk rád egész nap". Szóval nekem akkor elég ártalmatlannak tűntek. Másodszor pedig 17 éve élek egy faluban, tőlünk 100-150 méterre van egy nagy mocsáros, lápos, vizes terület, de még sosem találkoztam semmiféle siklóval sem. :O Itt van a Tisza is nem messze, illetve Tokaj, ahol hivatalosan vipera veszély van, de én még így sem találkoztam sose semmivel és ismerősöktől se hallottam. Nem keresik az embert, az ember közelségét. Ha pedig egy nagyobb város belvárosában laksz, hát talán ott kéne a legnagyobb biztonságban érezned magad, ha félsz a siklótól is, mert azok városba nem sokat keresnek. Az meg hogy valakitől meglógjon a kígyója, nagyon ritka. Az emberek pedig itt GyK-n szeretnek túlozni, illetve szemtelenek lenni a másikkal. Szóval ne aggódj ennyire. :)


Fiú vagy lány vagy egyébként?


17/L

2013. júl. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha bezárod az ablakot, ajtót akkor nem mászik be. Ha meg kinyitod az ablakot akkor szúnyogháló. Nem tesz veled semmit a kígyó, nem fogsz belehalni ha meglátsz egyet. Ha félsz tőle, akkor meg miért olvasod itt az ilyen kérdéseket?
2013. júl. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
39%
2013. júl. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hogy lehettek ennyire empátiátlanok?

Idelinkeltek kígyós képet?!


Én megértelek kérdező, én is rettegek tőlük. :(

Bár azért ennyire nem durván, de megőrülnék attól ha az általam biztonságosnak hitt helyen - házunkban- egyszer lenne egy. Tuti elakarnék költözni. :(

Ki szeretnék gyógyulni!

2014. jún. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!