Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan segítsek kigyógyulni...

Hogyan segítsek kigyógyulni barátnőmnek a kígyófóbiájából?

Figyelt kérdés

Annyira retteg szegény, hogy már lassan a szobájából sem mer kimenni, az a képzete, hogy bemásznak a házba, holott még soha nem találkozott eggyel sem.

Vagyis egyszer egyszer egy siklóval a balatonon.


A falu szélén folyó van, az igaz, hogy állítólag annak a környéke tele van (bár én még eggyel nem találkoztam), de az kb 700 m-re van tőlük és rengeteg ház van közöttük.


A szülei csináltak egy kerti tavat a medencéjükből, ami körül rengeteg zöld van (borostyán, fű, minden féle zöld), és fél, hogy biztos ott van.


Apukája mondta, hogy 50 éve ott lakik, de ő még a háznál nem találkozott vele.


Rengetegszer voltunk már folyók, tavak közelében (Velencei-tó, Duna, Tisza), de még soha nem találkoztunk velük.


Van egy nő a faluban, aki mondta, hogy a kertje tele van vele, és be is mászik a házba, de az ő kertje vége ilyen mocsáros, lápos, fás területen végződik.


Attól is fél, hogy bejönnek a házba és felmászik az emeletre a szobájába, vagy a házfalon felmászik, és ott a teraszára és be a szobájába, ott fel az ágyába, és majd éjszaka megharapja.


Ráadásul nem akar visszajönni az egyetemre, mert a városban meg a város mellett elfogtak 2 házikedvencként tartott kígyót, és fél, hogy a lakás tele van velük, vagy ugyanúgy felmásznak az utcáról, vagy át a szomszédtól és be az ablakon, vagy egy csövön és akkor megmarja őt, meg majd szívrohamot kap, stb.


Nagyon féltem, hogy ennyire fél, de nem tudom, hoy segíthetnék neki.


Még csak képet sem akar nézni róluk.


2013. júl. 26. 11:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
36%

Utolsó: szerintem az olyanok undorítóak, mint te ;)

Nekem van óriáskígyóm, simogatom, puszilgatom, gondozom, etetem, ugyanolyan nekem mint másnak a kutyája csak nem várok tőle érzelmeket mert ezek az állatok nem így lettek kitalálva.

A Blikknek pedig kár bármit elhinni, ez egy bulvárhír, a kígyó nem fojt meg valamit amit aztán nem eszik meg, de még ha védekezni akarna (egy támadólag fellépő valami ellen ami nem két alvó kisgyerek) akkor is csak odakap egy pillanatra. Mellesleg a fojtáshoz előbb rá kellett volna harapjon, annak igen látványos maradéka van. Volt már olyan eset, hogy az anya megölte a gyerekét és ráfogta az óriáskígyóra, itt is egy alapos boncolás után érdemes csak állításokkal vagdalózni.

2013. aug. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A barátnőd az 1szemű kígyótól fél!


Fél beismerni, hogy köztetek nem lehet semmi, így a 2 szeműekre vetíti ki a félelmeit. Te pedig 1ütérzésből, ohh szegényke fél a kígyóktól 1szeműm akkor te is rakoncátlankodhatsz ma!

2013. aug. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
te is= te sem :)
2013. aug. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Na én egyébként egy 2 hete találkoztam egyel a városban, vagyis nagy valószínűséggel az lehetett, mert elég nagy volt, sikló nem nő ekkorára.


Melyik városban?

2013. aug. 8. 22:04
 15/15 anonim ***** válasza:

11es: [link]

Bár gondolom akkor olvastad, ha már így írtál róla. Más oldalak is megírták a hírt, nem csak a blikk. Tudom, hogy a blikknek nem szabad mindent elhinni. Az meg hogy te puszilgatod a kígyód, már a te dolgod. Én elmondtam, hogy számomra ez undorító, én a saját kutyám és macskám sem puszilgatom, nem akarok betegségeket elkapni, de kinek mi, én nem ítéllek el ezért, csak mondom, hogy nekem fura az ilyen..

2013. aug. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!