Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Bejott egy kigyo a kertunkbe....

Bejott egy kigyo a kertunkbe. Mit csinaljak? (tobbi lennt)

Figyelt kérdés
Mondtak valami ilyesmit, hogy valakinek elszabadult a hazikedvence, nem tudom pontosan milyen fajta kigyo, de azt mondjak, hogy merges. A kutyam vette eszre, de szerencsere idobe odamentem es elhoztam onnan a kutyat. A kigyo zoldes volt es kb 1 m hosszu. Nem probalt megharapni csak siman tovabbment. nem tudom mit csinaljak, a kutyamat se merem kiengedni az udvarra ezek utan.
2013. aug. 6. 13:56
 1/7 Platypus ***** válasza:

Ha zöld kígyó, akkor tényleg elszabadult kedvenc lesz. A leggyakoribb zöld faj a kutyafejű boa, elég félelmetes fizimiskája van, de ártalmatlan.

Léteznek illegálisan tartott mérgeskígyók, de szerencsére ez jóval ritkább eset.

Az nem lehetséges, hogy egy méretes zöld gyíkot néztél kígyónak?

2013. aug. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon minimális esélyed van arra, hogy tényleg mérges kígyó legyen, hazai kígyófaj gyakorlatilag nincs (a viperáink igen gyenge mérgűek, emberre ártalmatlanok), ha terráriumból szökött akkor is rendkívül ritka hogy mérges fajt tartson valaki.

Ne bántsd semmiképp! Ő nem fog téged vagy a kutyádat bántani mert fél, csak akkor támad ha nincs esélye elmenekülni. Valószínű már rég tovább állt a kertetekből így nem tudsz tenni semmit, de ha látnád újra akkor természetvédelmi szervet, nemzeti parkot, állatkertet, vadasparkot fel lehet hívni hogy begyűjtsék.

2013. aug. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
mivel egy folyo mellett lakunk kozvetlenul valoszinuleg vizisiklot lattam, azota nem jelent meg, ugyhogy remelem nem lesz semmi baj. koszonom a valaszokat! :)
2013. aug. 6. 20:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyenkor csinálhatod azt is hogy egy ásóval berakod egy dobozba, vagy egy nagy zsákba, kiviszed jó messzire egy mezőre, vagy folyó mellé és elengeded.
2013. aug. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hát ha valakinek a háziállata akkor már ne engedje el ha befogja :D
2013. aug. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Legközelebb csinálj pár fotót.Úgy tudunk majd segíteni.
2013. aug. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!

Hol laksz? Egy fotó tényleg segítene :)

2013. aug. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!