Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen békákat ajánlanátok...

Milyen békákat ajánlanátok kezdők számára?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy azok kétéltűek, de ilyen téma nem volt.

2013. aug. 26. 15:07
1 2
 1/11 anonim válasza:
Karmos békát merem ajánlani nekem is az volt,és gőtékkel tartottam együtt.Érdemes utána kérdezned,vagy olvasnod,nagyon könnyű a tartásuk és az etetésük.
2013. aug. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elsővel értek egyet. A karmos béka viszonylag igénytelen, könnyen beszerezhető, nem drága és nehéz a tartása sem, nem kell neki olyan óriási akvárium (csak legyen kilépője!) és nagyon aranyos. :)

(És igen, a tűzhasú gőtéhez hasonlóak az igényei, én is tartottam együtt, jól kijöttek.)

2013. aug. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
vagy akár megtisztelheted, mint földlakót azzal, hogy nem teszed akváriumba, hanem meghagyod neki a szabadságot...Minden gonoszkodás nélkül mondva mindezt. Mindig elborzaszt, hogy az emberek mennyire kiszolgáltatják az állatokat. Inkább fogadj örökbe egy sintértelepről egy halálsoron lévő kutyát, hidd el több örömöt okoz majd, mint egy szerencsétlen bezárt béka.
2013. aug. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Pálma békát, tejbékát, gőtét könnyű tartani.

[link]

2013. aug. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2013. aug. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hármas: ha vadon befogott magyar békafajról beszélnél, természetesen egyetértenék, de a tenyésztőknél, állatkereskedésben kapható fajok nem őshonosak nálunk, nem veszélyeztetett fajok, akváriumi, terráriumi díszállatoknak lettek kitenyésztve hosszú generációk óta, ha itt szabadon engednéd, vagy elpusztulna, vagy invazív (élővilágunkra káros) lehetne, amennyiben sikeresebb, mint a békafajaink. Bizonyos színváltozatok vadonban jóformán életképtelenek lehetnek.


A kutyamentés meg nagyon szép dolog, teljes mértékben támogatom, de nem mindenki alkalmas kutyatartónak, nem mindenki tud megfelelő helyet, szabadidőt, aktivitást, pénzt, gondoskodást, kutyasulit, stb. biztosítani neki (és vannak, akik nem szeretik a szőrös lakást, az ugatást, allergiások, vagy a családjukból valakire igazak ezek) - akkor az ilyen emberek ne tartsanak semmit? Aki terráriumi állatot szeretne, annak ne kutyát ajánljunk már. :)

2013. aug. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
hármas vagyok: Ismerem a tenyésztett állatok mellett szóló "érveket". Én csak szeretném ha nem asszisztálna senki ehhez az egészhez, mert akkor soha nem lesz vége. De nem vagyunk egyformák. És ezt igyekszem szem előtt tartani. Csak kergetek egy olyan világot, amiben békében és szabadon élünk egymás mellett emberek, állatok egyaránt :) Lehet agyamra ment Lennon Imagine c. dala :D
2013. aug. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kutya a lakásban aztán nagyon szabadon él, tényleg. Nincs mindenkinek kertje ahova kiengedi rohangálni, annyit meg nem lehet vele sétálni állandóan amennyit igényelne. Kinek van arra ideje? Otthon hagyni sem jó, mert nyüszít, kínlódik, ugat amíg haza nem jönnek hozzá.


Inkább maradok a halaknál, hüllőknél. Ők is kezesek.

Nem utálják az embert. Kézhez vannak szoktatva, odajönnek. Jókedvűek, sokat mozognak, szép színekben pompáznak. Meg lehet csinálni nekik a megfelelő terráriumot. Ezek mind pici állatok.

2013. aug. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kétéltűek, halak nem igénylik annyira az emberi társaságot, ha nem vagyok otthon napközben, jól elvannak egymással, nem sírnak, mint egy kutya. 2 kutyát tartani meg már egy külön életforma szerintem.
2013. aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3-mas, tarthatnál egy elefántot is lakásban. Vagy nem tudnád biztosítani neki az életkörülményeket? Próbáld meg egy kutyával panellakásban, ugyanaz. Ha kompletten az egész állattartás ellen lennél, akkor még érthető lenne az álláspontod, de így nem, hogy a kutyát hozod fel a béka helyett.
2013. aug. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!