Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknőst szeretnék, de tök...

Teknőst szeretnék, de tök kezdő vagyok. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Úgy amblokk minden érdekelne.Van egy kis felesleges zsebpénzem,és hát valami állatot szeretnék.Nyuszi kilőve,egyéb miniegér állatkák kilőve,ígyhát maradt a páncélos barátom :D :D

Felszerelés,árak,tartás,kaja,hasonlók?

Előre is nagyon köszönöm. :)

14/L,akinek régóta vágya egy Páncéloska :)


2013. szept. 13. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Először döntsd el szárazföldit (pl. görög teki) vagy vízit (pl. ékszer- vagy királyteki) szeretnél-e, eléggé mások az árak, az etetés és a felszerelés.
2013. szept. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem régebben volt. kell egy akvárium (nézz árakat a neten mindenhol más) egy teknős akkor került 3 ezerbe,de attól függ,hogy honnan akarsz és milyet.kaja se drága meg nem sok kell neki meg vehetsz fagyasztott halat. a díszek az akváriumba már csak extrák. Kell még vízmelegítő is ami kicsit drágább. Úgy kb ennyi.
2013. szept. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem négy is van, a két idősebb 19 éves, a két fiatalabb pedig 14. Szerintem már mindennel találkoztam, amivel csak lehet a teknősökkel kapcsolatosan, úgyhogy kérdezz bátran. :) Vörösfülűekről van szó.

Egy valamit azonban nem csináltam még (és szakértelem híján nem is tervezem): nem szoktam teleltetni őket. Ami nem gond egyébként. Így is - úgy is lelassulnak télen, lemennek maguktól is alfába :), viszont 3-4 naponta esznek, meg rendesen a helyükön maradnak.


Szóval, ha vízi teknősöket akarsz: kell egy terrárium (akvárium), amiben tudsz nekik szárazföld-részt, vagy egyéb kimászót is biztosítani, meg ugye vizet. A víz legyen akkora, amekkorában tudnak úszni, viszont nem halak, szóval nem kell "plafonig" érnie.

Sőt, figyelj oda erre, mert kimásznak ám! Ne érjék el a száraz részről sem ágaskodva az akvárium peremét. (Ha csak fel tud kapaszkodni, már felhúzza magát.)


Imádnak kinn mászkálni a szobában, szóval ne félj megfogni őket, játszani velük. Az enyémek kinn vannak sokszor fél napot is (nem száradnak ki, nyugi, nem csigák :)), jönnek utánam, felmásznak az ölembe, a kanapéra... Nagyon meg tudják szokni az embert, és aztán olyanok, mint egy macska, jönnek oda. :)


Amíg kisebbek, persze óvatosabbnak kell velük lenned, az egész fiatal állatoknak még nem keményedett meg teljesen a páncéljuk. Ők ne legyenek kinn egyszerre 1-2 óránál tovább, és figyelj oda, mert bebújnak valami mögé/alá, és nem fogod megtalálni őket. A csalogatás nem igazán működik. :)

Kertben is sétálhatnak, és csinálhatsz nekik kerti tavat is.


Legyen nekik - lehetőség szerint - az akvárium felett egy lámpa, ami alatt, a száraz részen, sütkérezhetnek. Ha ezt nem tudod megoldani, olyan helyre tedd őket, ahol besüt a nap az ablakon rájuk.


Enni csak vízben tudnak, szárazföldön ne is próbálkozz vele. Szétcincálják ugyan a kaját, de lenyelni nem tudják.

Érdemes eleve úgy szoktatni őket, hogy egy külön lavórban esznek, aztán ott maradnak mondjuk 1 órát - így kevésbé koszolódik a vizük.

A kicsik naponta, később 2-3 naponta esznek. Heves "lapátolással" jelzik, ha éhesek, de ennek nem szabad mindig bedőlni. :)

Nem szabad túletetni őket. Ösztönösen mindent megesznek, amit kapnak, de rosszul is tudnak lenni tőle, szóval neked kell adagolni.

Ha valamelyik nagyon nem eszik (mármint többször egymás után), és kókadt meg bágyadt, akkor betegségre kell gyanakodni, és elvinni állatorvoshoz. Kivétel lehet ez alól a tél, mert sokszor ezt csinálják, amolyan "téli álom helyett", olyankor van, hogy két hónapig alig esznek valamit. Ha kétséged van, inkább vidd orvoshoz.


Gyakori betegség, főleg fiatal állatoknál, a szem begyulladása. Ennek általában vagy vitaminhiány, vagy a koszos vízben összeszedett fertőzés az oka. (Akár mindkettő: a vitaminhiányos állat könnyebben fertőződik meg.) Ha ilyet tapasztalsz, vidd orvoshoz, kap majd szurit. Kamillázni is kell(het) a szemét. Az egészen kicsiknél minden betegség necces, de később ebből azért jó eséllyel meggyógyulnak.


Gyakoriak a sérülések, amiket egymásnak okoznak. Főleg ételen, de igazából bármi máson is össze tudnak kapni. Ne ess össze azonnal, ha vért látsz. :) Egymás nyakára mennek leginkább, nekem volt olyan, hogy az egyik teknősnek fél évig borzalmas seb éktelenkedett a nyakán, annyira szétszedték szegényt. Külön is kellett azóta tennem őket, mostanra gyönyörűen begyógyult persze.


A kicsiknél előfordul, hogy túl gyorsan nőnek (főleg, ha túl vannak etetve, de amúgy is lehet), hogy egyenetlen lesz a páncéljuk, felpúposodik, stb. Ez idővel helyre jöhet, de nem biztos. Ezzel semmi gond, max. érdekesebb lesz tőle :), de nem betegség, nem kell megijedni.


Ha viszont az idősebb állatnak lesz hirtelen puha a páncélja, akkor irány az orvos, mert az is vitaminhiány, de az már egy elég durva, és jóval veszélyesebb verzió. Ilyenkor egy injekció nem is elég, szinte biztos, hogy többször vissza kell majd vinni. Nekem az egyiknek egyszer tüdőgyulladása volt (ill. inkább csak kezdődő), és akkor is antibiotikum-kúrára fogták. Szerencsére ő is hamar rendbe jött.

Megfázáskor "köhögnek". Enyhe esetben nem kell megijedni, emeld kicsit a víz hőmérsékletét, önts kis gyógyszert a vízbe... Ha nem múlik: orvos.

Legyen otthon betadin a sebekre.


Bocsi, tudom, hogy rengeteget írtam, de szerintem tudnék még akár egy kisregényt is. :)

Ha érdekel még valami, kérdezz. Imádom őket. :)

2013. szept. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia!Szerintem nagyon jó kis társak.Nekem görög tekim van!:-) Bevallom húzos egy ára volt!De megérte,lett egy barátom és ngyon kevés időnként kell takaritani.Az ékszertekik olcsóbbak de macerás a takarítás,és ételként húst szokott enni.A görög teki drága,de könnyen takarítható,és salátát,paradicsomot,a pitypang levelét eszi!Szerintem leírtam mindent...Most már csak a te döntésed!U.I egy életre választasz társat!
2014. máj. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!