Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi lehet a baja a sisakos...

ViviennDeutsch kérdése:

Mi lehet a baja a sisakos kaméleonomnak?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos hím sisakos kaméleonom , eddig minden rendben volt vele mászkált evett ivott....mindent ahogy kell....

De sajnos tegnap észrevettük h nincs vele valami rendben...nagyon gyenge lett és szinte egész nap csukva van a szeme .Először arra gyanakodtunk h kiszáradt mert panellakásban élünk és pont a napokban kapcsolták be a fűtést ami nagyon szárazzá teszi nálunk a levegőt (interneten azt találtam h a kiszáradás egyik jele a száraz széklet ami nála nincs ezért úgy gondolom h mégsem a meleg a probléma) Kaméleonunknak ma reggel óta hígabb méregzöld színű a széklete. Van valami ötleted esetleg h mi válthatta ezt ki? (kedden-szerdán kapott először sáskát amit nem arról a helyről szereztem be mint az eddigi eleség állatokat. ) nem tudom h mit kéne tegyek azért h rendbejöjjön



2013. okt. 4. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Vidd orvoshoz, a kaméleonok egészsége nagyon törékeny. Ez utalhat valami gyomor-bélrendszeri problémára, ezért jobb, ha a doki minél hamarabb látja, plusz figyelj, mert így könnyen kiszáradhat (a híg széklettes sok vizet veszít).

Ha megoldódik a probléma, figyelj majd rá, hogy többet párpsíts nála, fűtési időszakban tényleg ki tud száradni a levegő a panellakásokban.

2013. okt. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

28-30 fok melg van a terráriumában, és hüllős lámpája van?

Akkor szokott csukva lenni a szeme, ha nincs lámpája, mert akkor fel sem kel. Ha fázik akkor meg gubbaszt.

Használhatsz párásító gépet ha kevés a pára:

[link]


Beteg kaméleont nem láttam még sajnos, nemtudom azt hogy kell kezelni, de ha az alapvető szükségletei megvannak, akkor csináld azt amit az előző mond.

2013. okt. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

sziasztok , a kérdező vagyok.

Sajnos már nem aktuális a kérdés mert tegnap örökre elaludt. Őszintén mondhatom h minden rendben volt nála világítás, uvb, pára stb...

A kajával volt a gáz ... ma reggel már írtam az embernek akitől az eleség állatot vettem...kíváncsian várom a válaszát.

2013. okt. 5. 09:36
 4/4 anonim ***** válasza:
uhh, sajnálom.
2013. okt. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!