Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknősök mikéntjei,...

Ékszerteknősök mikéntjei, hogyanjai?

Figyelt kérdés
Venni szeretnék két ékszerteknőst és szeretném normális életképes körülmények között tartani, figyelni az egészségükre. Aki otthon van a témában leírná, hogy miket érdemes venni, mivel etessem, milyen időközönként, lámpázás kell-e nekik, milyen, mekkora terrárium kell nekik meg minden kis apróságot?
2013. okt. 7. 10:08
 1/2 anonim ***** válasza:

- Egy 0,5m * 0,75m-es akvárum, vagy ketrec a minimum, de egy idő után ezt is kinőhetik.

- 2-7 naponta elég etetni, mikor kisebb 2 naponta, amikor idősödik fokozatosan több nap szünettel.

- Fiatal korukban inkább húsevők. Elsősorban rákok, halak lehet nekik adni, én szoktam májat, csirkét, marhát, disznót (parizert nem szabad). A bolti eledelek közül csak liofilizált halat, szárítot rákot és szívmixet szoktam, de nem önálló eleségként csak úgy mellékesen.

- Kell egy vízmelegítő hivatalosan 25 fok alá nem nagyon kellene csökkennie a hőmérsékletnek. Az enyém 21 fokosra van állítva.

- Célszerű egy hőmérőt beszerezni.

- Víztisztítót, ha nem akarod hetente takarítani.

- Ha napos helyen van nem, szükséges lámpa, de ha nem 4-5 órát minimum süssön rá valamilyen hüllő lámpa, de legyen búvóhelye, ahová el tud vonulni, ha nagyon felmelegedne.

- Annyi víz legyen az akváriumba, hogy ellepje a páncélját, de az a jó, ha jó sok a víz. Nekem úgy van megoldva, hogy egy nyúlketrec emeletesre van szerkesztve, és az emeletre lépcső vezet, az alsó szint pedig víz, így dupla akkora a szabad terület, mert van nagy száraz, és nagy úszó terület is. Valahogy így kell elképzelni: [link] csak ilyen ketrecben: [link]

2013. okt. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

"Sétáltatni" nem kell? Valahol olvastam, hogy ha nem sétáltatjuk, akkor elgyengülnek a lábaik és nem tudnak majd járni, ha felnőnek. Vízben vagy szárazföldön szeretnek jobban élni/lenni ?

2013. okt. 7. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!