Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mivel etetitek a teknőst?

Mivel etetitek a teknőst?

Figyelt kérdés
2013. nov. 6. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen teknőst?

Én a vörösfülűimet ezekkel etetem már 11éve és tökéletesen egészségesek: Fagyasztott apróhal, békalencse, mindenféle vízinövény -akváriumból-, vízicsigák, vörös szúnyoglárva, saláta, kevés garnéla, giliszta, borsó, élő halak.

a fő táplálék mindenképp egész apróhal legyen.

2013. nov. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom, tervezek tekit venni, de előtte infókat gyűjtök. És ha nem üzletben veszed a kaját mit adsz neki?
2013. nov. 6. 14:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok féle tartható teknősfaj van, más más igényekkel. Én csak a vörösfülű ékszerteknősök etetésével kapcsolatban tudok segíteni.

Nem üzletben veszem neki a kaját. Max a halat, ha nem tudok édesvízi apróhalat szerezni. A legjobb nekik valami édesvízi csalihal. A szárított halnak alacsonyabb a tápértéke, eszméletlen drága és egy 1000ft-os csomaggal 2 nagyob teknős egy étkezés alatt jól sem lakik. Mivel heti 2x esznek, ez elég drága mulatság lenne.. A boltokban kapható teknőstápok -pelletek, szárított rákok meg anyámkínja- nem jók főeleségnek. A szárított ráknak alacsony a tápértéke, a nagyja csak kitin, a teknősmüzli meg nem elég. És persze azt is tonnaszámra lehetne etetni. Kiegészítőnek azért kaphatnak ilyeneket. Az apróhal a legjobb, mert minden benne van. Pecásoktól, halgazdaságokból be tudod szerezni őket.

Amit nem boltból veszek, akkor amint mondtam: giliszta, az akváriumunkból vannak nekik a vízicsigák, guppik, mollik, ancik, vízinövények. Saláta meg fagyasztott borsó pedig általában van itthon.

De adok még pár tanácsot akkor az etetésükkel kapcsolatban:


A vöröshúst nem kaphatnak! Nagyon ritkán baromfi hús mehet, de csak ha tényleg nincs más lehetőség. Ez nem vonatkozik a felvágottakra, azokat sem kaphatják soha.

A tekiknek kb mindegy, mit teszel eléjük mert mindent megesznek, szóval neked kell tudnod, hogy mi a jó nekik. A legtöbbször a rossz táplálás miatt pusztulnak el a teknősök.

Általánosan elterjedt vélemény, hogy 1 éves korig feltétlen minden nap, 2-3 éves korig 2 naponta, 5 éves korig hetente kétszer, 5 éves kor felett hetente legalább egyszer kapjanak enni. Ez csak a főétkezésekre vonatkozik, amikor teleeszik magukat hallal, kiegészítő kajákat kaphatnak közben. A csigákkal érdemes vigyázni, mert nagyon hizlalóak. Zöld bármikor mehet nekik.

2013. nov. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!