Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sárgafülű ékszerteknős? Többi...

Sárgafülű ékszerteknős? Többi lent.

Figyelt kérdés
Kaptam egy teknőst, 5 éves hím. Olvasgattam utána, de elég eltérő arról a vélemény, hogy milyen gyakran kell etetni. Milyen gyakran etessem és mennyit adjak neki? Hány éves koráig nő? Vizét milyen gyakran cseréljem?
2014. jan. 8. 09:33
 1/3 ElekMen válasza:

Egyenlőre még napi szinten majd 6-7 éves korától két naponta.

Anyit adj neki amenyit te ugy érzed hogy nem sok neki de nem is kevés,ezt ugy pontosan nem birom elmondani mert nem láttam,

Úgy kb.6 éves koráig. De ha olyan mint az enyém hogy majdnem két évig egy kisebb akviba volt akkor már megált a növése.

Hogy milyen gyakran takritsd? Ha egy nagyobb akvi akkor hetente vagy hnaponta, ha kisebb akkor hetente. És egy tanács vegyél neki vizforgatot mert ha nem elöbb lesz büdös az akvi és többször kell takaritani:-) remélem segithetem

2014. jan. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. jan. 17. 07:02
 3/3 saku28 válasza:

Tudtommal egy 5 éves teknősnek már régóta két naponta kellene ennie (az enyém két éves lesz, bár lány, és így is nagyon jól táplált, túl jól :) Nagy szörnyeteg :3) Hallottam már olyat, hogy annyit kell egyszerre neki adni amennyit 5 percen belül megeszik, vagy amíg nem kezd el az étellel játszani hanem rögtön megeszi, de nekem az biztos módszerem, hogy megsimogatom a hátát. Amikor elkezd ijedezni és megugrik tőle, akkor már tudom, hogy csak kunyizza az ételt, valóban már nem éhes :D (Mellesleg ez olyan 3 perc után be szokott következni, 5 perc alatt a fél házat is fölzabálná :D)

A teknősök éeltük végéig nőnek. Csökken ugyan a növekedésük gyorsasága, de valamelyst nőnek.

A vízcsere az akvárium nagyságától függ, na meg attól a tisztelt tekiúr mennyira gyorsan... khm... csinálja tele :)

2014. febr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!