Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi lehet a baja a kaméleonomnak?

Mi lehet a baja a kaméleonomnak?

Figyelt kérdés
Most akartam megetetni a kaméleonom és nem tudta kidugni a nyelvét.Hanem 1-2 centi távolságból tudta csak bekapni a kukacot.

2014. jan. 30. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem ártana megmutatni egy hüllőkhöz értő állatorvosnak, mert akár a nyelvcsontja is eltörhetett.
2014. jan. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előző hozzászólóval, bár ha a nyelvcsontja eltört volna, azzal nem sokat tudna kezdeni az állatorvos. Nekem volt annak idején egy nőstény kaméleonom, amelyik egészen kicsi korában került hozzám, és két hét múlva eltört két lába. Az állatorvos megállapította, hogy a probléma rachitis, azaz a mész és a D vitamin hiánya. Adott neki injekciót, én pedig több vitamin és ásványi anyag keveréket szórtam a kaméleon kajájára, mint előtte. A kaméleon meggyógyult, de a lábai görbék maradtak, ugyanis nem rakják sínbe. Idővel azt vettem észre, hogy ahogy nő a kaméleon, úgy romlik az irányzéka, azaz egyre inkább mellélőtt a nyelvével. Végül ő is mindig odament a kajához, és csak egy-két centiről lőtte le a zsákmányát. Valószínűleg a rachitis következtében elgörbült a nyelvcsontja, ami a növekedés során egyre nagyobb mértékű félrehordást eredményezett. Ez volt az első kaméleonom, amelyik később szaporodott is, 56 tojást rakott, amiből 150 nap múlva ki is kelt 35 egészséges kaméleon.
2014. jan. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket. :) De arra is gondoltam,hogy megcsíphette a tücsök a nyelvét.Már erről is olvastam. Nem tudom mi lehet a baja. De nincs is a közelben ilyen állatorvos. :/
2014. jan. 31. 12:56
 4/6 A kérdező kommentje:
Napi 1-2 tücsköt eszik csak. És le van lassulva. Egy helyben fekszik egész nap. Néha elsétálgat egy másik ágra. De elég fiatal kaméleon. 4 hónapos.
2014. febr. 1. 17:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a "fekszik" szó szerint értendő-e, de ha a földön van, az már régen rossz. Ha a "fekszik" azt jelenti, hogy az ágon hasal, az még nem annyira gáz. A napi egy-két tücsök kevés, bár függ a tücsök méretétől is. Próbáld még a viaszmolyt, a gyászbogárlárvát, mert a kaméleonok néha éhségsztrájkba kezdenek, ha ráunnak a felkínált kajára. Minden etetésnél szórd meg a kaját vitamin és ásványi anyag keverékével, valamint be kellene szerezned UV spektrumu hüllők számára kifejlesztett kompakt fénycsövet. Ha azonban bágyadt és letargikus a kaméleonod, mindenképpen állatorvosi beavatkozást igényel, és még akkor is két esélyes a dolog. Budapesten Dr.Sátorhelyi Tamást tudom javasolni az Exo-Pet Állatgyógyászati Centrumban, biztos telefonon keresztül is többet tud mondani, mint közülünk bárki a neten. Nyitvatartás hétköznap 14 órától 19 óráig, gondolom főleg ekkor elérhető. Telefonszám: +36 30 422 49 64. Ha ő nincs bent, a kollégái is biztos jobb válaszokat fognak adni, mint a körzeti állatorvos.
2014. febr. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hála isten meggyógyult..:)
2014. febr. 9. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!