Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tudtok olyan kígyó fajtákat...

Tudtok olyan kígyó fajtákat mondanni ami kezdő kígyótartónak is megfelelő választásés hogy mi kell a terráriumba? Szeretnék egy kígyót.

Figyelt kérdés
2014. febr. 15. 09:58
 1/8 botond088 ***** válasza:
100%
tipikus ilyen faj a vörös gabonasikló. nem nehéz a tartása, és nagyon szép is. [ nekem van is és nagyon szeretem :)) hogyha kicsit veszel, akkor az olyan 3000-4000 ft. szóval nem drága. a kicsiknek elég egy 50×25×25-ös terkó. ez kb. 5000-6000 ft. talajnak mehet fenyőkéreg. ez általában minden állatkereskedésben megkapható, pár száz forintért, ráadálsul még az illata is jó. [ én imádom ] az állat elbújik a kéreg alá, de tehetsz be neki nagyobb fáknak a gérgét, nekem mindig ez alá bújik el. igazából még pár faág van benn, és természetesen egy itatótál. a hőmérsékletet nagyon egyszerűen meglehet oldani, nekem egy egyszerű 30W-s izzó van bent, ezt reggel felkapcsolom, este, olyan 8 óra körül pedig le. etetése, mint általában a kígyóknak, egérrel történik. kicsi korban még szopósat adj nekik, ez 80 ft, nagyobb korban már megbirkóznak a rendes, szőrös egérrel is. hálás tulajdonságuk, hogy heti egyszer kell etetni őket, így nem kell rájuk túl sokat költeni. fontos megjegyezni, hogy éjjeli aktivitásúak, így napközben elbújnak. [ nagy korban már nem ] este kijönnek és mindenfélét csinálnak. ESTÉRE MINDIG LEGYEN TELE A VIZESTÁLL!!! evés után ne nagyon fogdosd őket mert visszahányhatják a kajájukat. Húúúú, szerintem minden elmondam.
2014. febr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 botond088 ***** válasza:
ja és ez az egész cókmókostol-mindenestől 10000-11000 Ft. szóval nem is lesz nagyon drága.
2014. febr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 botond088 ***** válasza:
viszont azt elfelejtettem mondani, hogy elég nagyra megnőnek (1- 1,5 m ) így a későbbiek során szükséged lesz egy nagyobb terkóra
2014. febr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen és a király pitonról tudsz valamit nekem is tetszik a gabona sikló és harapott vagy nyugott
2014. febr. 16. 09:24
 5/8 botond088 ***** válasza:
teljesen nyugodt, egyszer sem harapott meg, de mondom, nem jellemző általában a kígyókra hogy megharapjanak. egyébként maga a gabonasikló elég kezes, néha kiveheted, de ne minden nap, mert az azért már neki is stresszes!
2014. febr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 botond088 ***** válasza:
írd be a googlebe: királypiton tartása- kijön egy csomó link, királypitonom sajnos nincs! :)
2014. febr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. márc. 6. 10:38
 8/8 anonim válasza:
Gabonasikló,ez a leggyakoribb fajta,amit terráriumba otthon tartanak.
2014. márc. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!