Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit kell tudni a teknősbékákró...

Mit kell tudni a teknősbékákról, és a tartásukról?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy teknősbékát, de nem olyan sokat tudok róluk.Az akváriumot milyen gyakran kell tisztítani, új vizet rakni bele?Kavicsokat is kell rakni az akváriumba?Ha igen ki kell főzni, hogyan? Mit lehet adni a teknősbékáknak enni?Mennyi időre szabad max. kirakni a teknősbékát az akváriumából? Tapasztalatok a teknősbékáról? Meg ha még tudtok valamit kérlek írjátok le. :)

2014. febr. 21. 17:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még pár kérdésem lenne, amit kihagytam : Közepes méretű teknősbéka fajták? Sorolnátok párat? :) Egy nap hányszor kell etetni őket? 1- 2 közepes méretű teknősbékának mekkora akvárium kell? Mennyibe kerül egy akvárium átlagosan, és még az itató, meg az ilyenek az akváriumba? Lehet hülye kérdés, de a teknősbékákat lehet metlakira is kirakni, vagy csak szőnyegre? :)
2014. febr. 21. 17:19
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éve van ékszerteknősöm.

Vízit szeretnél?

Kell neki automatamelegítő, szűrő, hőmérő. Apró kavicsok, egy part, amin napozhat, és egy lámpa.

Akvárium, minél nagyobb, annál jobb. Ha kicsi a teknős, elég egy 30-40 literes akvárium. 10-15 centi mély vízbe.

Ha nagyobb, akkor lehet mélyebb a víz. De 2 év után, 60-80 literes akvárium is kelleni fog.

Fagyasztott hallal etesd.

Ha minden oké 25-30 évig is él!

Mérete is nagyjából 30 centi lesz.

2évig gyorsan nő, utána lassabban.

2014. febr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Ment a zöld kéz! :) Igen vizit szeretnék.Az ékszerteknősön sokat gondolkodtam.Lehet az lesz.Húsvétra terveztem majd a tekit. :) Még jöhetnek válaszok.
2014. febr. 21. 17:28
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt érdeme végigolvasni, mert sok helyen el lehet rontani a tartását, és így sok kudarctól megkíméled magad.

2014. febr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, hálás vagyok hogy belinkelted ezt az oldalt, szeretném ha majd a jövőbeli ékszerteknősöm nem szenvedne. :) Jah, és már biztos hogy ékszerteknős lesz, vagy is ha a szüleim nem kapnak szívrohamot, ha megmondom hogy ekkora tekit akarok. :) Ment a zöld kéz utolsó! :)
2014. febr. 21. 18:19
 6/11 anonim ***** válasza:
Esetleg ha kisebb fajt szeretnél, akkor pézsmateknőst lehet venni 5000 forint körül. az ékszerteknősnek nagy akváriumra(legalább 100x50x50) van szüksége, ezzel szemben pézsmából 2-3 darab tartható egy 70x40x30-asban. hetente kell vizet cserélni állott vízzel. Szűrőnek legjobban egy külső szűrő alkalmas, ez nem olcsó(15000 forint felett), de nagyon hatékony. Etetni fagyasztott hallal lehet őket, néha egy kis növényi kiegészítéssel.
2014. febr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát, lehet mégsem ékszerteknős lesz, az talán túl nagy. :)

És ez milyen fajta teknős? [link]

Ez is ékszerteknős? Mert én kb. ekkora teknőst akarok, nem nagyobbat, ilyenhez hasonlót. :)

2014. febr. 21. 20:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez egy vörösfülű ékszerteknős, nem nem kifejlett méretű. A tarajos teknősök(királyteknős)viszont csak 15-25 centisre nőnek míg az ékszer 30 fölé is megnőhet. A pézsmák max 16 centi hosszúak.
2014. febr. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kifejletten inkább 20-25 a királyteki, a pézsma a legkisebb, 10-15 cm.
2014. febr. 22. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Jól gondold át! Ezt csak azért mondom, mert nekem úgy lett tekim (felnőtt ékszerteknős), hogy elajándékozta a gazdája és az új 'gazdi' is! (Különben ment volna tóba, amit túlélhet, DE veszélyeztetné a hazai őshonos mocsári teknőst!)

Nagyon fújós-félős volt az elején, de egy hónap múlva már felkapaszkodott az ágyamra(!) annyira megnyílt és a mai napig ott van legszívesebben, ahol engem is lát, sőt mellettem/rajtam is szundizik! Ebből láthatod, hogy ékszerteknőst is lehet-sőt kell is- 'sétáltatni', hisz el kell bírnia a teknőjét! Az enyém bebújna mindenhová és a szúnyoghálós ajtón is elindult felfelé szóval figyelni kell főleg ha ágyon van, mert bár nagyjából érzékeli a távolságot, de előfordul, hogy mégis lepottyanhat. Esetleg ilyenkor még arra kell figyelni,hogy be ne essen valami közé, nem tudja jelezni, hogy beszorult. A fagyasztott hal a favorit, némely zöldség, gyümölcs is lecsúszik néha, de nem a kedvenc.

Persze van olyan is, aki csak az akváriumban tartja, ez sem elítélendő! Nekem volt időm vele lenni/foglalkozni egy betegség miatt. Sokat sétált, fel alá, még a kertben is szétnézett, persze csakis folyamatos felügyelettel! Macskák, kutyák nagyot néztek, el nem tudták képzelni mi ez a szagtalan hideg mozgó valami :D

Szóval tekivel is kalandos az élet, én imádom, oda nem adnám semmiért!

Olvass sokat ez ügyben, tényleg minden fent van a neten! :)

2014. febr. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!