Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mitől pusztulhattak el a...

Mitől pusztulhattak el a teknőseink?

Figyelt kérdés
Ez volt a harmadik telük. kisállat kereskedő ajánlására a pincénkben, egy nem használt mélyhűtőben teleltettük át őket. Le volt szórva faforgáccsal, amibe belebújtak, időnként gyümölcsöt, kevés vizet adtunk be nekik, de békén hagytuk őket. Ma akartuk újra kiszoktatni őket a kertbe a kis tavukhoz, de mindkét teknősünk halott. Az egész délutánt végigsírtam, egyszerűen nem tudom mit csináltunk rosszul :(

2014. ápr. 4. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Eddig hogy teleltek?
2014. ápr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ugyanígy ahogy most, semmi különbség nem volt.
2014. ápr. 4. 20:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Több probléma is felmerül.

Ékszerteknőst NEM kell teleltetni. Teljesen egészséges ha sose telel. Az enyém már lassan 5 éves, sose telelt. Ugyanolyan aktív, mint nyáron. Ahol élnek eredetileg, ott se telelnek.



A másik, ha teleltetve vannak, SOSE esznek, isznak, mozognak! Ha már esznek, ott már baj van!

Teleltetés lényege, hogy X hónapon keresztül nem esznek, nem mozognak, csak alszanak.

2014. ápr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gagamama ***** válasza:
A meleget imádják 24 fokot nem a hideget. Megfázhattak és elpusztultak ezek nem medvék nem kell teleltetni.
2014. máj. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de ha állatorvos is azt mondta hogy teleltessük, és teknőstartó ismerősünk is így szokta, mint mi, akkor jogosan gondoljuk azt, hogy jól csináltuk. Rájöttünk hogy nem medvék, de télre attól még valahova vinni kellett őket a kerti tóból, nem gondolod?
2014. máj. 11. 18:24
 6/9 A kérdező kommentje:
És korábbi télen hibernálódtak, végig aludták az egészet, akkor nem volt ezzel gond.
2014. máj. 11. 18:25
 7/9 anonim ***** válasza:

kár volt teleltetni, én sem szoktam sosem

nyilván ha képzett teknőstartó lennék, akkor csinálnám, de mivel nem vagyok az, így nem teszem, hiába tudom hogyan kellene...


valószínűleg ha nem csináltátok volna, akkor még meg lennének

a kerti tóból, meg a meleg nappaliba szoktam őket tenni, terráriumba, vízmelegítővel stb


amúgy meg, láttátok, h nem alszanak, akkor miért nem esett le, h nem telelnek? (nem aludtak, ergo nem teleltek és ti koplaltattátok őket, hidegben, víz és megfelelő élelem nélkül)

ami nem megy, azt nem kell erőltetni

ne haragudj, h ezt mondom, de nem saját hibájukból haltak meg

2014. máj. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mint írtam a leírásban, vizet és ételt tettünk be nekik, de nem láttuk őket, mert egy nagyon vastag réteg faforgácsban voltak, ahova befúrták magukat, ahogyan a korábbi télen is. Ezért nem láttunk utaló jelet arra hogy ébren lennének vagy valami...
2014. máj. 19. 09:36
 9/9 anonim ***** válasza:
nem kell pincébe tenni nekem több mint 10 éve megvannak a radiátorhoz szoktam tenni rossz kabátot a fürdőbe abba szoktak télen aludni mikor etetés van akkor beleteszem őket egy lavór vízbe esznek kicsit benne vannak a vízbe amíg elvégzik kis és nagy dolgaikat és utána kiveszek őket de télen is mászkálnak a lakásba csak többet alszanak mint nyáron (ha eleget vannak a vízbe nem piszkít a lakásba nálam talán 1évbe egyszer ha a szőnyegre piszkít meg persze ne csak etetéskor tedd őket vízbe és langyosba tedd őket)
2014. máj. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!