Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Újabban rendszeresen találunk...

Újabban rendszeresen találunk döglött madarakat a kertben. Mitől pusztulhattak el?

Figyelt kérdés
Két rigónál és két gerlénél tartunk, a két gerle meg az egyik rigó sértetlen volt, csak épp nem élt, az egyik rigónak meg hiányzott az egyik szeme, meg hát úgy a fél feje, de ezen kívül semmi nem látszott azon sem. Mindig egy helyen, a garázs előtt találjuk meg őket. Miféle állat lehet, vagy mi más csinál ilyet, amitől csak úgy összeesnek holtan egy helyen? Semmi mérgező nincs nálunk, a kertben van csirke, vannak madáretetőink, és az oda járó többi madárnak semmi baja. Gondoltunk rá, hogy talán nyest vagy ilyesmi, de nem tudom, nem csak legenda-e, hogy kiszívja a zsákmány vérét és ott hagyja. Végülis van egy csomó hasznosítható hús is azokon a madarakon, miért hagyná ott?
2011. dec. 11. 00:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a nyakán van harapásra utaló heg akkor nyest vagy görény. Nem legenda, van amikor csak úgy is leöli őket vagy elviszi. Valami vezeték vagy ilyesmi nincs? Ez olyan fura. Én egyből valami permetszerre vagy méregre, patkányméregre gondolnék. Nem feltétlenül nálatok, hanem akár a szomszédban is lehet.
2011. dec. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nincsenek a szomszédban macskák? Azok szokták levadászni a madarakat.

Nálunk is vannak macsekok, és itt is mindig összefogdozzák az összes madarat. Sokat az ajtó elé raknak a lábtörlőre, párat meg csak úgy otthagynak a fűben. Meg nem eszik őket, mert amúgy kapnak kaját, szóval szerintem nem az éhség miatt vadásznak, hanem ösztönből, vagy játékból.

2011. dec. 11. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Macskák vannak az utcában, de már mióta az eszemet tudom, és sosem csináltak ilyet. Ráadásul a két kutya miatt csak elvétve merészkednek be a kertbe, akkor is csak hátul szoktak elsomfordálni.

Méreg persze lehetne, csak akkor ugye miért hiányzott az egyik rigónak a fél feje... Meg miért ugyanoda jönnek elpusztulni? Szóval nem értem. Talán a nyest a legvalószínűbb, de hát akkor sem értem, miért pont ide szokott hozzánk.

2011. dec. 11. 09:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy valami lámpának/üvegfelületnek repülnek neki? Ha tükröződik az üveg, szegény madár úgy látja, szabad az út, és teljes sebességgel nekimegy, bevágja a fejét és kampó. Ragadozómadár-sziluettet kell ráragasztani, ha megvan a bűnös ablak:

[link]

A lámpával nem tudom, pontosan mi a gond, meg hogy lehet rajta segíteni (lehet, hogy az csak a rovarokat zavarja össze).

2011. dec. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A másik meg, hogy itatjátok is a madarakat? Nem adtok nekik sózott szalonnát? A vízhiánytól is pusztulhatnak. Meg gondolom madarak körében is lehetnek járványok, lehet, hogy az van a környéketeken, és nincs mit tenni.
2011. dec. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Vannak ablakok, de ugyanazok, mint az elmúlt években. Lámpa nincs arra. A csirkék meg a kutyák miatt van kint víz több edényben is, szoktak is rájárni a gerlék.
2011. dec. 11. 11:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy valami jó szándékú szomszéd légpuskázza a madarakat?

Elsőre én is az ablakra gondoltam volna, hogy nekirepültek, aztán mikor már elpusztultak, valami megcsócsálta őket. De azt mondod, az nem valószínű. Vizsgáld meg, ha megint találtok tetemet, érdekelne, mi az ok.

2011. dec. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, mert ahol megtaláljuk őket, a garázsunk előtti rész, az egy ilyen sarok, a szomszéd háza kicsit lejjebb lóg, mint a miénk, ő nem lát be, a hátsó szomszéd nem lát fel (lejt a kert), a másik oldalsó meg nem itt lakik, csak néha jön kertészkedni, meg nem is madárlövős típus, szereti az állatokat. Tényleg semmi sérülés nem látszott rajtuk, bár nem is boncolgattuk őket komolyabban. Majd legközelebb megpróbálom tüzetesebben megnézni.
2011. dec. 11. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!